Wpis z mikrobloga

@kiedys_bylem_fajny: Dobra, ale pamiętajmy, że Sapkowski sam przyznał, że w ogóle nie zna się na walce mieczem i wszystko co Geralt wyrabiał z mieczem było tak napisane, aby fajnie się czytało. Twórcy serialu może znali się trochę na szermierce i wiedzieli, że według książki wiedźmin był szybszy i silniejszy od przeciętnego człowieka, więc mógł operować mieczem dwuręcznym jak Jurand w Szczytnie x2.
Sorry że nie jestem ekspertem od mieczy. Dla laika jakim jestem wygląda to po prostu śmiesznie.


@Misiakk no to wystarczyło googla zapytać a jak się nie chciało to że zdjęciem mogłeś dodać pytanie o co chodzi. Zrobiłeś się z siebie glupka to przyznaj, a na raz następny się zastanów dwa razy.

Tym bardziej, że na filmie prawdopodobnie będzie widać, że ten fragment miecza jets nieostry, więc nawet laicy ogarna... Chyba, że na
@Aerwin: Możesz sparować ryzykując, że parowany miecz obetnie Ci palce.
Miecze mają konstrukcję taką a nie inną całkiem nieprzypadkowo (:
Od parowania służy część 'mocna' ostrza - mniej więcej połowa od jelca. Łapie się na nią część 'słabą' - czyli połowę od czubka, którą zadaje się ciosy, dzięki czemu można łatwiej odbić uderzenie.

Tutaj ludzie wrzucają zdjęcia z traktatów, gdzie technika półmiecza jest stosowana do walki z przeciwnikiem w zbroi, żeby
@Francisco_dAnconia: ALE WEŹ POD UWAGĘ ŻE ON JEST WIEDZMINEM MUTANTEM I MA NADLUDZKIE ZDOLNOŚCI JEST NADLUDZKO SZYBKI I SILNY ORAZ MA NADLUDZKI REFLEKS (POTRAFI ODBIJAĆ STRZAŁY MIECZEM CIEKAWE CZY W ŚREDNIOWIECZU KTOŚ MIECZEM ODBIJAŁ STRZAŁYC CO?) NA DODATEK POSŁUGUJE SIĘ CZARAMI (NO CIEKAWE CZY W ŚREDNIOWIECZU WOJOWNICY UŻYWALI CZARÓW). Z TEGO WYNIKA ŻE OGÓLNE HISTORYCZNIE PRZYJĘTE ZASADY WALKI MIECZEM GO NIE OBOWIĄZUJĄ BO WIEDŹMIN NIE JEST CZŁOWIEKIEM. Nie wspominając o tym
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Widziałem, że na reddicie znalazł się jakiś ekspert od walki mieczem, który zwrócił na to uwagę i pisał, że cieszy się, że pokazali coś takiego w serialu, bo rzadko w filmach to pokazują, a było to całkiem częste w rzeczywistości.

Na wykopie nie mamy żadnych ekspertów, tylko ignorantów, którzy cisną bekę xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FranzAK:

Dobra, ale pamiętajmy, że Sapkowski sam przyznał, że w ogóle nie zna się na walce mieczem i wszystko co Geralt wyrabiał z mieczem było tak napisane, aby fajnie się czytało.

Czyli kwinta i wypad tercją to pic na wodę? (ʘʘ)

@MyNameIsNobody: Nie wiem, bo #!$%@? się na tym znam, ale czytałem wywiad z Sapkowskim, że brał jakieś randomowe nazwy związane z walką mieczem, a to czy było to efektywne, to #!$%@? go to obchodziło. Finty, tercje, czy wypady fajnie brzmią, ale ponoć jakby ktoś w prawdziwej walce mieczem tego tak używał, to nie przeżyłby pierwszej potyczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)