Wpis z mikrobloga

z czy do telewizora?


@random2o: pihole blokuje zapytania do serwerów DNS, czyli niejako powstrzymuje przeglądarki i inne aplikacje przed komunikacją z serwerami, które są na czarnej liście. Przykładowo: aplikacja netflix komunikuje się z serwerami "video.netflix.com", żeby pobrać film oraz z "analytics.netflix.com", żeby np. wysłać na niego statystyki użytkowania aplikacji (te nazwy serwerów wymyśliłem na potrzeby przykładu). Pihole zablokuje zapytanie do tego drugiego serwera (a tak naprawdę to jako serwer DNS udzieli
Ublock Origin na mobilnym Firefoxie nie działa?


@qarmin: o kurcze działa (ʘʘ) dzięki Mirku!

troche brakuje opcji wyboru jakości odtwarzania oraz przewijania gestami, ale wiadomo, coś za coś!!
jestem w szoku ile to blokuje ruchu z mojego telewizora (samsung)


@size: gdzie w samsungu sie ustawia dns na te z pi-hole? w sumie odpalilem juz pi-hole z tydzien temu, nie mialem jednak czasu przekonfigurowac telewizora i zapomnialem o tym :)
@brudny: ja u siebie na routerze wskazałem pihole jako główny serwer DNS dla całej sieci. Odtąd wszyscy klienci, którzy korzystają z DHCP w domu dostają adres pihole jako podstawowy DNS. Samsung też się załapał ;)
@brudny: @Cebulaczan: Przy okazji ciekawostka: jeśli w /etc/hosts maszynki z pihole wpiszesz sobie nazwy urządzeń wraz z ich numerami IP to pihole będzie je rozwiązywać jak DNS i reverse DNS we wszystkich raportach (oczywiście uwzględniając, że te IPki są statyczne) i w ogóle całej sieci - możesz np. zrobić ze swojego kompa "ping tv" żeby sprawdzić, czy telewizor jest włączony.
size - @brudny: @Cebulaczan: Przy okazji ciekawostka: jeśli w /etc/hosts maszynki z p...

źródło: comment_NFe8GkizoSwxXy8MBPkMHMDZBcqk8SJA.jpg

Pobierz