Wpis z mikrobloga

@m4rk z tym ze po przestudiowaniu opinii wyszło na to że tarcze od zimmermana są okej ale klocki już niekoniecznie, szybciej przegrzewaja się od ATE a znów z kręgów około ST-kowych słaba opinia o nawiercanych zimmermanach, że lubi je pokrzywic i polecane są zazwyczaj gładkie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@m4rk jakieś ultimate 2 czy jakos tak porownywalnie jeśli mówimy o klockach ale nie wiem jak z nimi bo jak przeczytałem w specyfikacji że sporo w sobie smaru grafitowego mają to znów nie wiem jak z hamowanie. coś już lepszego od nich to wywindowane ceny od 400 w górę. A niestety mogę pozwolić sobie narazie na coś w granicach 200 zl +/-. A wiesz coś może o klockach ate ceramic?
@niebenben nie jestem fanem ate, zwłaszcza w połączeniu z brembo. Mam nawiercane tarcze z brembo i klocki ate, założone z miesiąc temu i zimę przejeżdżę, ale na wiosnę je #!$%@? i wrzucę coś innego. Albo cos ciekawszego, albo brembo + brembo bez kombinowania.
@m4rk ja dla odmiany nie zaufal bym brembo - szczególnie tej półce "cywilnej" bo jeszcze nie spotkałem się z dobrymi opiniami co do niej, wolal bym wybrać Boscha. Z brembo niby jest jak z pariss Hilton, znana z tego że jest znana. Nie mówię tu oczywiście o tych topowych modelach bo tam juz podjazdu nie ma do nich. No i druga sprawa nie roztrzasal bym tematu gdyby to nie było ponad 200konne
@niebenben ja mam jakieś brembulce max nawiercane i tarcze są naprawdę spoko. Żałuję tylko, że zaufalem mechanikowi i zamowil klocki ate. Hamuje lepiej niż seria, ale klocki piszcza i są jakby niedopasowane do jarzma. Skuteczność super, reszta słabo. No i ja jeżdżę fiesta, więc masa auta u mnie jest dużo niższa niż u Ciebie. Moc podobna ¯_(ツ)_/¯
@m4rk myślałem że Ty alfoholik :D fiesta st? Hm.. Piszczenie to jeszcze nic, najbardziej mi właśnie chodzi o efektywność ( ͡° ͜ʖ ͡°) niby cenowo polskie milano (??? Coś na M xD) nawiercane wychodzą dobrze ale ze trafiają się ostre bicia na nowych czasem więc też nie chce ryzykować. Może faktycznie zastanowię się nad tarcza i z brembo, zobaczę jak to tam cenowo wychodzi.
@niebenben ano, jeździłem przed zakupem pugiem 208gti i clio rs, fiesta pozamiatała. Aczkolwiek mk8 nie miałem okazji jeszcze jeździć, a chętnie bym spróbował. Chociaż myślę już raczej o jakimś czterobucie, czekam, co nowy RS pokaże na wiosnę ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@niebenben ano myślałem, ale finanse mi kilka miesięcy temu nie pozwalały na zmiany, poza tym, akcje serwisowe i nietrzymanie serii nie przekonują. Jeździłem, super się prowadzi, ale z uwagi na powyższe i #!$%@? wnętrze jak na ten rok, poczekam do wiosny ( )
@m4rk nietrzymanie serii to raczej sztandard w większości tego typu aut. A akcje serwisowe to chyba tylko na plus jak chyba nowe silniki tam niekiedy wstawiali z tego co słyszałem. ( ͡º ͜ʖ͡º) eh.. No pewnie masz rację, do mnie argumenty żadne logiczne nie przemawiają bo jestem fordziarzem xD
@niebenben no ale bez jaj, samochód sprzedawany z mocą 350hp wypluwa na hamowni 310-320? widziałem co najmniej 5 sztuk z takimi mocami, gruby strzał w stopę ( ͡° ʖ̯ ͡°)