Wpis z mikrobloga

Mirki - przysiadłem do tematu zakupu telewizora.

Przede wszystkim użyszkodnikowałbym go do pooglądania jakiegoś Netflixa czy innego ustrojstwa z filmami i serialami, łącząc w sporadyczne pykanie na #ps4.

Nie wiem kompletnie czym się kierować tak na prawdę. Wpadł mi w oko Philips 50PUS7334, ciekawi mnie ten ambilight.Ma ktoś ten model? Albo jakieś opinie o tym bajerze - warto czy nie warto?

Ogółem do 3.000zł(max maxów). Ogółem - warto byłoby dopłacić do QLEDA?
I MAX 120cm szerokości.(tyle ma ścianka na przeciwko łóżka, odległość ok. 3m od linii wzroku).

#telewizory #philips #tv #telewizor
  • 18
Bierz największy 4k jaki uda Ci się za tę cenę kupić, tyle na temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@myszczur: Tzn. Mnie ogranicza niestety szerokość ściany na której chcę go zawiesić.

Coś al'a ten system będę mieć w sypialniklyk i ściana na którego zawieszam ma 120cm szerokości i obok jest okno, więc muszę go zmieścić w ścianie, żeby nie nachodził na okno, więc max 55'(znalazłem ze dwa
@utede: Czas reakcji w najbardziej ciulowej matrycy Manty w najtańszym telewizorze ma 10ms, kąty widzenia w matrycy IPS mają zawsze 178 stopni, odwzorcowanie kolorów jest w granicach 80% Adobe RGB. Tak mam rację.
@utede: Każdy popularny TV na rynku ma dobrą jakość obrazu, modele premium mają fajne wspomagacze, które rzeczywiście podkręcają nieźle obraz, ale moim zdaniem, lepsze wrażenie zrobi standardowa matryca 75 cali niż "wodotryskowa" 55 cali renomowanego producenta.
@Saute: Ambilight - jeżeli telewizor będzie używany głównie wieczorami/w nocy to tak, warto. Tym bardziej jeżeli będzie wisieć na ścianie. Mam Ambilight i zdecydowanie jest to lepsze dla oczu. Czekam na moment aż Philipsowi wygaśnie patent na to i wszyscy producenci będą mogli mieć to u siebie.

Co do rozdzielczości, pytanie czy potrzebujesz 4K? Masz PS4. Pro czy zwykła? Jeżeli PRO to warto poszukać czegoś w 4K. Jeżeli nie to bym
Ambilight - jeżeli telewizor będzie używany głównie wieczorami/w nocy to tak, warto.


@nowik: Głównie wtedy. :P

Co do rozdzielczości, pytanie czy potrzebujesz 4K? Masz PS4. Pro czy zwykła? Jeżeli PRO to warto poszukać czegoś w 4K. Jeżeli nie to bym się na tym nie skupiał.


@nowik: Będzie PRO. Z naciskiem, że w przyszłym roku zmienię na PS5.

OLED i QLED to praktycznie to samo w wielkim skrócie. Jeżeli pytasz czy
@nowik: Próbowałem znaleźć małego OLEDa, ale to są już głównie powyżej 55'.

Wczoraj trochę czytałem o tym TV i ma spoko recenzje, w tych wymiarach i pieniądzach raczej nic lepszego nie wyrwę.
@Saute: Tak, Oled mega polecam, ale faktycznie od 55 się zaczynaja. Niemniej obraz jest generalny. @myszczur: bzdury pleciesz, albo naprawdę miałeś mało do czynienia z tv. Tanie modele mogą mieć tak prozaiczne problemy jak np lagowanie obrazu podczas meczu piłkarskiego. Temat rzeka, ale jak naprawdę wierzysz ze wszystkie tv są podobne i lepiej brać większy to nie ma o czym dyskutować
@Saute: 50pus7334 fajna opcja. Klawiatura bardzo przydatna do logowania lub wyszukiwaniu na yt (masz też sterowanie głosowe po polsku). Matryca VA, więc na wprost lepiej i dobra czerń, niż w IPS. Pod konsolę też się nada, bo niski input lag (chyba około 19 ms). Sam ambilight bardzo się przydaje do filmów lub gier. Jest śledzenie wideo, audio,wyświetlenie jednej barwy(+działanie samego podświetlenia, gdy tv jest wyłączony), wyświetlanie flagi xd.