Wpis z mikrobloga

@wykopiwniczanin: Kolejny bystrzak. Spójrz sobie na ten komentarz i powiedz mi, że nie widzisz trójkąta równobocznego między punktami GEI oraz dówch wycinków koła.AGE oraz EIF.
https://www.wykop.pl/wpis/44957117/wie-ktos-jak-rozwiazac-to-zdanie-trzeba-obliczyc-i/#comment-158476197

Jeżeli jesteś taki bystry i wg ciebie to ja jestem pajacem, to pokaż mi jak rozwiązać to zadanie nie przyjmując, że jest tam jakikolwiek trójkąt, a są tam jedynie ćwiartki koła (nie licząc tego całką, tylko geometrią na poziomie szkoły średniej).
@Surowemienso: pierwsze rozwiązanie jakie mi przyszło do głowy to rozpisanie tego w układzie współrzędnych i rozwiązanie równania na punkt przecięcia dwóch okręgów. Jak mamy współrzędne x i y to już jest ezpz. natomiast pamiętam że robiłem takie rzeczy w azkole dawno temu i pewnie rozpisałbym to jakimiś Pitagorasami
@Kolej00rek: za glupi jestes, zeby zrozumiec @.trywialny. Nie dwie linie kol i podstawa, tylko miejsce przeciecia z punktami koncow odcinkow podstawy kwadratu, po lini prostej-Tworzą trojkąt rownoboczny. Tak sie tworzy trojkat rownoboczny, podstawa trojkata+cyrkiel z odlożoną długością, reszte pola oblicza sie z wycinka koła, gdzie kąt dla wycinka koła jest dopełniem kąta prostego 90-60*, bo z wlasnoscio kątach w rownobocznym 3*60.