Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lisie_futro: i posłuchaj dokładniej co on jeszcze mówi na filmiku. Zestaw startowy czyli fermentory, wężyki i inne #!$%@?. Do tego potrzebujesz garnek w którym to gotujesz, przydaje się chłodnica do schłodzenia brzeczki, chemia do dezynfekcji itd. Najtańszy garnek emalia to minimum 200 zl.
Jeśli mu się spodoba to super, ale mój kumpel odpuścił po pierwszym warzeniu. Ja mam na koncie 30 warek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lisie_futro: no i najważniejsze czy macie piwnicę gdzie można przeprowadzić fermentację w 16C. Bo w domu to średnio będzie udana warka. Ale początki w warzeniu zawsze są słabe, dopiero z czasem nabywa się doświadczenia i dobrych praktyk.
@lisie_futro: gdybys jednak się zdecydowała, przeczytaj najpierw koniecznie instrukcje jak to piwo z zestawu uwarzyć i czy chłopak będzie mieć warunki.
Obstawiam, ze zeby zrobić pilsa czy lagera, nie będzie mieć odpowiedniej temperatury fermentacji (jest dość niska, jak dobrze pamietam max kilkanaście stopni). Znajomy się tak naciął i piwo które zrobił nie nadawało się do picia xd estry w kosmos #!$%@?ło