Wpis z mikrobloga

#theouterworlds #gry
Macie też problem z doczytywaniem tekstur? Mam co prawda grę na HDD, ale dziwnie wygląda przełączanie się dialogów między NPC gdzie co chwile muszą doczytać się tekstury.

Ogólnie gierka jest bardzo spoko, ale bugów jest sporo i pewnie sporo patch wyjdzie zanim się z tym uporają.
  • 20
@drzuo: Z tego co teraz czytam na necie problem dotyczy zarówno HDD jak i SSD. Bez jaj że gierka która nie wygląda super rewelacyjnie musiała co chwilę doczytywać tekstury i bez SSD nie podchodź.
@praise_it: Wygląda to trochę dziwnie u mnie. Podchodzę do postaci, daję rozmowę, ona się obraca do mnie i przez sekundę doczytują się jej jakby szczegółowe tekstury twarzy? Po czym mój towarzysz coś wtrąca i u niej
Mam to samo, do tego gra na low i na high działa tak samo xD Ciągle mam spadki :/


@Tankelele: Ja mam wersje z windowsowego sklepu i miałem to samo. Nie wiem dlaczego ale odpalenie gry jako administrator pomogło drastycznie. Wcześniej robiłem to co pisali w sieci czyli np. ustawienie wstępnie renderowanych klatek w panelu nvidia ale to nie pomogło. Aż sprawdzałem kilka razy czy to na pewno odpalenie gry jako
@Variv też mam windowsową wersje, aż sprawdzę czy zadziała. Dzięki Mirek :)


@Tankelele Jak sprawdzisz daj znać. Bo ciekaw jestem czy to u mnie taka anomalia czy coś w tym jest.
Jak to odpalić jako admin? W sklepie się nie da nic zrobić PPM a i nie mogę znaleźć gdzie te gry z game passa są zainstalowane żeby bezpośrednio z launchera startować


@drzuo: Wchodzisz do menu start i stamtąd odpalasz aplikację. Gra pod literą T jest. Klikasz prawym na ikonkę -> więcej -> uruchom jako administrator. Możesz też sobie grę przypiąc do "obszaru startowego".
@Variv: Ano. Ale ten sklep mikrosoftu jest #!$%@?, zero opcji jakichkolwiek nawet nie ma opcji sprawdzenia gdzie grę zainstalowało


@drzuo Instaluje appki w ukrytym folderze. Do tego jest chroniony. Nic z plikami gry nie zrobisz. Udało mi się wejść do folderu gry po zmianach w zabezpieczeniach ale nawet nie mogłem gry wygrać (plik exe) do aplikacji logitecha do automatycznych profili bo krzyczał, że nie mam uprawnień aby "modyfikować" plik. Więc lipa
No właśnie widzę... jako admin nawet sobie nie mogę nadać prawa do otwarcia folderu. Cyrk


@drzuo: Dla "normalnego" użytkownika to moze i nie jest złe. Nic nie popsuje. Ale jednak pecetowcy są przyzwyczajeni do innego standardu. Z resztą niektorych gier ze sklepu windowsa nie mozna zainstalować na innym dysku niż C. (nie wiem czy jak się nie zmieni domyslego dysku na gry w opcjach systemu to tez tak bedzie). Mam standardowo