Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak się odkochać z pierwszej miłości? Minęło już 15 lat a ja nadal o niej śnie. To już nawet nie jest ta osoba, którą poznałem tę ponad dekadę temu. Wspominam ją z tamtych lat. Teraz to już całkiem inny człowiek. Mam już rodzinę, dzieci, stałą praca.. Jak zapomnieć o przeszłości i żyć dalej normalnie?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jak się odkochać z pierwszej miłośc...

źródło: comment_spUbK2H4ikwKA9MfSdU6BosOHkBHAcnc.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Pierwsza miłość zazwyczaj zostawia pewien "ślad" po sobie :) W zasadzie każda relacja czegoś uczy i "cząstka" tej osoby pozostaje gdzieś głęboko w nas. Okazjonalne wspominanie takiej osoby jest całkowicie normalne, oczywiście w granicach rozsądku. Jeśli sobie nie radzisz, to widocznie masz problem z zamykaniem pewnych etapów w życiu. Polecam psychologa, bo samemu będzie Ci ciężko się tego nauczyć.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: w sumie dobrym sposobem jest ją odmitologizować. Najprawdopodobniej kochasz wspomnienie o niej, a nie ją samą. Najprawdopodobniej jest zupełnie inną osobą niż tą, którą pamiętasz, zdążyła się zmienić na gorsze (kto nie zmienił się na gorsze wchodząc w dorosłość?), przestała być tą kochaną istotą.

Może mi to tam łatwo mówić, bo moja pierwsza miłość się powiesiła. Ale na drugą świetnie zadziałało dowiedzieć się od wspólnych znajomych jak wredną #!$%@?ą się
  • Odpowiedz