Wpis z mikrobloga

Co z was za Polacy, skoro mieszkacie za granicą? Tu się urodziliście i tu jest wasze miejsce, a nie na saksach czy w UK. Skoro żyjecie za granicą to dlaczego nadal używacie języka polskiego i polskich symboli narodowych? Tfu, a nie patrioci.

Ja też mieszkałem za granicą ale wróciłem do ojczyzny. Bo tu jest mój kraj, a nie na obczyźnie.

#napisalemcos
  • 19
@Axelio: Mi się nie podoba, że w taki sposób zanika polskość, bo ich dzieci będą słabo mówić po polsku, a dzieci ich dzieci już w ogóle. W ten sposób potem zostają się ludzie z Polsko brzmiącymi nazwiskami, którzy tak właściwie to nie wiedzą skąd mają takie nazwisko.
@Axelio: Gdyby państwo zabraniało pobytu za granicą dłuższego niż, powiedzmy, miesiąc rocznie, (argumentując to właśnie narodowym obowiązkiem każdego obywatela) to co byś wtedy powiedział?
@Axelio: Ogarnij się. Jak nie ma za co żyć, to co, zęby w ścianę, ale zostajemy, bo kochamy nasz kraj? Trochę dziwne masz rozumowanie. Jak nie będziesz miał za co dzieci wykarmić czy kupić mieszkania, to szybko ci się poglądy zmienią.