Wpis z mikrobloga

@k4rlos: dowolny (choćby i używany) sprzęt jaki kupisz daleko przekroczy Twoje możliwości jako użytkownika przez długi czas więc tu zbytnio nie ma znaczenia co weźmiesz, ja bym zresztą własnie celował w używki z jakimiś w miarę jasnymi podstawowymi szkłami, zanim będziesz naprawdę potrzebował lepszych to i tak minie dużo czasu a do tego wtedy już będziesz wiedział czego konkretnie potrzebujesz.
@k4rlos: tani korpus i lepsze jakościowo szkła przede wszystkim - jeden jasny zoom standard i jedna portretówka.
@slava: dużo osób tak robi, potem życie weryfikuje ich działalność - albo się szkolą, albo rzucają tym w #!$%@?, albo psują rynek chałturząc za 800zł (z drugiej strony ludzie lubią szajs, byle było tanio, więc co tu się dziwić, że tacy mają wzięcie?).
@k4rlos: nie chcę nic sugerować, bo rynek jest ogromny i każdy wybierze coś dla siebie, bardziej mnie interesowało jakie cechy ciebye przekonują ogólnie do canona i w szczególności do 6d
@k4rlos: Powiem tak- kup używane body system dowolny C,N,S i do tego uniwersalnego zooma ale lepszego niż kit czyli np sigma/tamron 17-50 f2.8 plus portretowa stałka systemowa 50 1.8. a jak ogarniesz temat a nauki sporo i nie przesadzam to wtedy bedziesz wiedział jaką szklarnie wziąć i body dla siebie.
@adam-photolive: Dzięki za merytoryczną odpowiedź. Przekonaliscie mnie do zmiany koncepcji. Używki do jakiego przebiegu brać pod uwagę? Może masz jakieś kanały na YT które byłyby dobre do nauki?
@k4rlos: Poczytaj artykuły o trójkącie ekspozycji, poznaj swój sprzęt. Najlepiej czytaj i próbuj inaczej ciezko to zakumać. Artykułów jest masa i samo czytanie nic nie da baz aparatu w dłoni. Polecam kanał Fotobłysk bardzo fajny facet prowadzi. Poza tym najwiecej czego sie nauczysz jak zaczniesz robić to pokora. Zobaczysz czym się różni fotografowanie od robienia zdjęć. I dlaczego aparat za 8k nie sprawi że zrobisz dobre foty. A jak bedziesz miał
@k4rlos nie chcesz kupić fajnej puszki i uniwersalnego zooma dość jasnego? Mam Canon 77d i obiektyw Sigma 17-50mm f/2.8 do sprzedania. Niby używane a jak nowe, bo kupione w lipcu