Wpis z mikrobloga

@lunga spróbuj zagotować dużą objętość (30-40 L) na indukcji i się przekonasz. Bez dodatkowej grzałki elektrycznej zanurzeniowej raczej się nie uda. Chociaż mogę się mylić.
@BJXSTR: Nie zgodzę z Perunem - nic nie dokładaj. Na zacieraniu często zmniejszałem moc, bo bałem się przypalenia. Jak dodasz za mało wody, albo słód będzie zbyt drobno ześrutowany, będziesz miał przypalenie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lunga: mam indukcję 7,4kW i warzy się przyjemnie, boje się, że przy którejś warce może ulec uszkodzeniu. Mam też podwyższony blat, więc odstęp między szafkami, a garnkiem to ok.10 cm.
@fenis: A ile czasu zajmuje Ci warzenie ? mam gar 50 l i jego chciałem kiedyś rozbudować po jakiś pół automat, (mieszadło, indukcja pod niego, deszczownica i pompka) ale okazuje sie że nie warze aż tyle, zazwyczaj 3-4 warki w ciągu weekendu co 2-3 miesiące.
Dla mnie największy minus to czas 6-7 godzin warzenia
@matnow138 mogę tylko potwierdzić to co napisał @fenis mam taki sam model. Co prawda śrutowanie mam zawsze względnie drobne, bo nie mam swojego śrutownika i biore ześrutowane słody ze sklepu. Ale wystarczy dodatek łuski ryżowej i w miarę dobrze się wysładza. Max grzanie na 2500 daję jedynie do zagotowania wody, a przy zacieraniu i gotowaniu to tak 1900-2100 max. Także dodatkowe grzałki są zbędne. Jedynie w co musisz dodatkowo zainwestować to jakiś