Wpis z mikrobloga

Od kilku tygodni noszę się z zamiarem kupienia occulus rift s. Teraz gdy wyszła możliwość podłączenia questa pod kompa to nie za bardzo rozumiem czy jest sens kupować ritfty. Zamierzam grać wyłącznie przy kompie więc pytanie które google są wygodniejsze i czy quest po podłączeniu daje identyczną wydajność jak rift s ?

#occulusrift
#vive
#vr
#gry
  • 21
  • Odpowiedz
@MalkontentX: Jeżeli zamierzasz grać tylko przy PC to lepiej jest chyba wziąć Oculus Rift S. Oculus Quest po kablu USB nie da ci takiej jakości obrazu jaką ma Oculus Rift S po kablu DisplayPort.
  • Odpowiedz
@MalkontentX: pytanie jak bardzo Ci zależy na graniu bez PC.
Generalnie to od jakiegoś czasu jestem posiadaczem HTC Vive z nakładką TPCast do gry bezprzewodowej i ta bezprzewodowość to jest potężny plus. Odchodzi montaż stelaży na kable i można na luzie bez szansy przewrócenia się o kable kręcić w kółka ;)
  • Odpowiedz
@MalkontentX: jak nie zależy Ci na mobilności to tylko rift s. Quest jest ciężki i zrobiony z gorszych materiałów wraz z gorszym wyświetlaczem. Na Rifcie wszystko jak żyleta.
  • Odpowiedz
@BQP: No akurat Quest jest z lepszych materiałów, po prostu cięższy przez mobilke no i headstrap nie leży każdemu i ludzie modują na np. DAS.

Wyświetlacz to miecz obosieczny, większe SDE przez Pentile ale lepsze kolory i czerń dzięki OLEDowi + kontrola IPD bo są 2 panele a nie jeden w stałej pozycji. Dla niektórych szczególnie kontrola IPD to być albo nie być.

@mario972: To drogi interes i dzisiaj słabo
  • Odpowiedz
@MalkontentX: ja wlasnie odebralem swoje rift s, doradzil mi @Navari Dziękuję Ci.

U mnie bylo pytanie rft s za 2k czy valve index najlepsze na rynku za 4,6k, ale stwierdzilem, ze za drogo.

@Navari: IPD mam 68mm z tego co widze softowo jest regulacja od 55 do 75 i dziala niby. Moja 4letnia corka, tez sie bawila.

Zawrotow nie mam, oczy nie bola wszystko ok.

Co do rift s sa
H.....H - @MalkontentX: ja wlasnie odebralem swoje rift s, doradzil mi @Navari Dzięku...

źródło: comment_tmCvtJpqTN07dOLCJDB2ef01BOASrffi.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@HHHHHH: Nic dziwnego że samolot 2km dalej jest plamą bo to nie jest rozdzielczość 4k na oko, dodatkowo ogniskowa soczewek jest na stale ustawiona na x metrów do przodu a nie zmienna. Takie coś będzie prawdopodobne dopiero w prawdziwym Gen 2 które ja bym się spodziewał najwcześniej w 2021/22, teraz jesteśmy w takim Gen 1.5

Wyciskają z tego panelu 100% bo to jest directfeed nie ma tam softowego ograniczenia jakości (podobno
  • Odpowiedz
Możliwe że to co odbierasz jako softowe ograniczenie jakości to po prostu wynik połączenia rozdziałki takiej jaką dzisiaj mamy + stała ogniskowa. I najprawdopodobniej tak jest, wygląda to troche dziwnie bo do tego nas nie przyzwyczaiły "płaskie" ekrany ale i tak jest o WIELE lepiej niż było te 3 lata temu jak było pierwsze wyjście VRu na rynek. A jak przyjdzie Gen 2 to może będzie na tyle lepiej że nawet sceptycy
  • Odpowiedz
@Navari: Za dwie godzinki będę miał moje occulusy :D Widzę że gry na steamie są tańsze, czy mając occulus gry ze steama będą działały tak samo dobrze czy lepiej korzystać z sklepu occulusa ?
  • Odpowiedz
@MalkontentX: Tak kupuj co możesz na Steamie, kiedyś były pojedyncze gry które nie miały Oculus API w wersji Steamowej ale to były pojedyncze przypadki piętnowane ostro w internecie. 99% będzie działać.

Kupuj na Steamie i nie daj się zamknąć w zamkniętym ekosystemie Oculusa żebyś nie obudził się pewnego dnia z reką w nocniku gdy chciałbyś użyć innego headsetu ale nie możesz bo nie jest od Oculusa.
  • Odpowiedz
@MalkontentX: @Navari: Może jakieś multi koledzy na VR? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakie gry polecacie? Ograłem krótką gierkę Batman VR była spoko, ale strasznie krótkie... chciałem L.A. Noir VR, ale recenzje też mówią tylko 7 misjach... Mam jeszcze Fallout 4 VR, jest mega...

Latałem tez w War Thunder, ale tam jest coś nie tak... niby grafika na max, ale nvidia pokazuje mi że mam ustawione 2/10
  • Odpowiedz
@HHHHHH: Ja przez sytuacje zyciową nie mam teraz VR i szybko nie będę miał ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Asgard Wrath bierz to najlepsza gra na VR podobno obecnie.

Pavlov musisz mieć bo to jest za bezcen i ma ogrom graczy, to CSVR czyli custom mapy tryby i inne tworzone przez społeczność.

Minkraft VR nie kupuj z żadnego Oculus Store tylko graj w normalną wersje Java z modem
  • Odpowiedz
@Navari: Asgard i Pavlov kupie minecraft mam za free bo juz mialem kupione na win10 i java wiec luz. Zobacze ten vivecraft.
Co do Fallout 4 vr to ustawilem wszystko na max i nie tnie mi, chociaz na poczatku tak bylo, po wlaczeniu homeless przestalo.

Skyrim ponoc skopane chodzenie... ale tez zobacze.
  • Odpowiedz
@HHHHHH: pavlov jest tragiczny, FEELING BRONI JEST ŻODYN, zwróciłem po godzinie grania, także już nie będę szczekał i kupię zero caliber ostatniego dnia tego miesiąca i będziemy #!$%@?ć z karabinków :D
  • Odpowiedz