Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Właśnie jadę pociągiem ŁKA i przez chwilę był problem z miejscem na rowery (były tylko trzy w wagonie, a rowerów pięć). Konduktor odpowiedział, że nie ma więcej miejsc na moje pytanie. Z tego, co oamiętam to, np. w KMkach (Koleje Mazowieckie) ostatni wagon zawsze był taki pusty na rowery właśnie. A tutaj nic. No wszedłem sobie na stronę ŁKA. I widzę to, co na załączanym obrazku. Wydaje mi się to skrajnie niesprawiedliwe, bo może się okazać, że z rowerem nie wsiądziesz, bo za dużo ludzi w pociągu, a dowiesz się tego dopiero w pociągu. Trochę #!$%@? generator niepotrzebnych problemów moim zdaniem. Powinien być oddzielny bilet na rower gwarantujący miejsce, a miejsc powinno być o wiele więcej.
Zapraszam do dyskusji.

#lodz #lka #lodzkakolejaglomeracyjna #kolej #kolejemazowieckie #rower #zbiorkom #pytanie #polska
P.....r - Właśnie jadę pociągiem ŁKA i przez chwilę był problem z miejscem na rowery ...

źródło: comment_TdrXSy4Acbd6bC5HqgIyAZEk08O3S3Fz.jpg

Pobierz
  • 16
Autobus nie jedzie z taka szybkoscia


@Piz-dur: nie wiem, co robiłeś na fizyce ale przy zderzeniu czołowym prędkości się sumują.
I może zgadniesz, dlaczego przewożenie zwykłej apteczki samochodowej na tej półce między fotelami a tylną szybą w samochodzie jest niezbyt mądre?
No i z drugiej strony prędzej o wypadek w ruchu drogowym niż kolejowym.
@Piz-dur: przecież w regulaminie napisano, że po spełnieniu warunków można poza miejscami.
Będąc bez roweru a mając bilet na przejazd pociągiem też może się okazać, że nie wsiądziesz
bo pociąg już od 4 stacji jest zarąbany i nie ma miejsca. Piszę o takim lokalnym bez miejscówek.
Co do miejsc w mazowieckich to tak, gdy jedzie jakakolwiek wersja kibla, to jest miejsce na więcej niż trzy rowery.
Ale jeśli jakiś inny ezet
nie wiem, co robiłeś na fizyce ale przy zderzeniu czołowym prędkości się sumują


@sargento: Nie wiem co ty robiłeś na fizyce, ale prędkości się nie sumują... ()
Energia kinetyczna będzie dwa razy większa, ale... Na dwa razy większej powierzchni
@sargento: Oczywiście zakładając, że zderzają się pojazdy o zbliżonej masie. Jeśli jeden jest dużo cięższy to można w przybliżeniu dodać, a nawet spotęgować prędkość w porównaniu do zderzenia z nieruchomym, nie odkształcającym się obiektem
@Piz-dur: Raz miałem sytuacje, gdzie pociag był na full i konduktor marudził ale generalnie to czasem jezdzimy grupa az 9 rowerów i konduktor nas nawet liczy i sprawdza czy wszyscy wysiedliśmy.