Wpis z mikrobloga

Pacjent: Tiger 800
Problem: Po mocniejsze jeździe (8-9k obr) mam problem z odpaleniem. Rozrusznik zakręci kilkanaście razy i nie ma dalej siły. Rano wracam do moto i pali od strzała.

Zawory sprawdzone - luzy idealne, nowy filtr powietrza, paliwa, wymienione płyny. Akumulator ma pół roku.

Jakieś pomysły? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#motocykle #motoryzacja
  • 14
@elderflower: rozgrzej go bez jeżdżenia, postaw w miejscu i grzej do wentylatorów i zobacz czy problem wystąpi czy nie.

to nie jest problem z ładowaniem, bo jeśli nie byłoby ładowania to przez noc magicznie by się sam nie naładował.
przyjrzyj się jak się ma temperatura silnika do problemu
@elderflower: W hayabusie znajomy miał podobnie, pompa paliwa się grzała (za blisko silnika lub czegoś innego co grzało dodatkowo nie pamiętam), jak potrzebował na szybko to chłodził wodą i odpalała od razu- jakie rozwiązał to finalnie, nie wiem
@elderflower: Kup sobie kabel diagnostyczny VAG KKL, najlepiej od Viakena, bo na pewno są na FTDI. Ściągasz sobie darmowy program TuneECU i masz sprzęt do diagnostyki moto. W Tigerze 800 pewnie już nie da rady, bo w którymś tam roku zaczęli blokować sterowniki, ale ja w Sprincie, poza diagnostyką, mam też możliwość np. modyfikacji map zapłonu. Sama diagnostyka jest możliwa nawet w najnowszych modelach. Kosztować Cię to wiele nie będzie, a
@ogrin8080: Nieee, to moje wrazenie po jezdzie testowej salonowym moto. Dlatego chcialem skonfrontowac swoje odczucia z obecnymi uzytkownikami 800. Bo chyba to byla jedyna rzecz ktorej sie doczepilem podczas jazdy, ale praktycznie uniemozliwiajaca (jak dla mnie) bezpieczne poruszanie sie tym motocyklem.
@elderflower: jak to Tiger 800 przed liftem to obstawiam rozrusznik. Mam podobnie ale jak sie moto zagrzeje to pozniej czasem rozrusznik kreci z lekkim opóźnieniem. W zime bede swoj wymontowywał i oddam do regeneracji. Cena nowego na ebayu to jakaś kpina..
@amath: @kochamponczki: niestety wygląda to na rozrusznik ( ͡° ʖ̯ ͡°) schłodzenie samego rozrusznika pomaga, motocykl rozrusznik + pych odpala.

@MrDeadhead: Mam nie oryginalne lusterka, ale tragedii nie ma. Tzn. 120km/h na 3 biegu są spore wibracje i faktycznie nic nie widać, ale na 6 jest już bardzo dobrze.