Wpis z mikrobloga

Cześć,
Mirki, szukam lapka i mam kilka pytań o Wasze opinie. Najpierw krótki opis moich potrzeb; laptop wielkości 13-14", musi być bardzo mobilny, wytrzymały i z dobrą baterią. Używany do pracy biurowej, na spotkaniach z klientami (dlatego musi być w miarę zgrabny), a także w podróży (auto lub pociąg, stąd potrzeba dobrej baterii i wytrzymałości ogólnej).
Podzielcie się swoimi opiniami i doświadczeniami:
1. Czy warto iść w kierunku urządzeń 2w1? Z dotykiem i rysikiem? Przyśpiesza to jakoś pracę biurową w podróży lub przydaje się na spotkaniach z klientami?
2. Jak to obecnie jest z degradacją baterii w lapkach? Jeszcze parę lat temu pamiętam, że standardem było po roku 50% "zużycie". Jacyś producenci się tutaj wyróżniają na plus lub minus?
3. Czy warto mieć modem LTE zaszyty w laptopie? Trochę trzeba do takiej funkcji dopłacić, a być może wystarczy stawiać hotspota z telefonu?
4. Teoretycznie szukam czegoś w cenie do 3500zł z Windows 10Pro na pokładzie, ale jeżeli warto dopłacić 1000-1500zł, to tak zrobię.
5. Jak to jest z lapkami Lenovo? Dużo hejtu widzę w sieci, szczególnie na serwis. Czy wyższych serii, np. thinkpad T też takie problemy dotyczą? I jak to jest z DELLem obecnie? Pamiętam, że kiedyś byli wzorem jakości i działania serwisu.
6. Jakieś opinie i rekomendację odnośnie Microsoft Surface? Mam wrażenie, że poszli ścieżką Apple, czyli hardware średni w bardzo wysokiej cenie, ale za to dają (podobno) unikalne i dopracowane rozwiązania. Czy przy moim sposobie użytkowania jest sens w to pójść?
Dzięki serdeczne :)

#szukamlaptopa #laptopy #pustulkowelaptopy
  • 1
@takrodzisiegniew: 1. Zależy od Ciebie, ja osobiście jestem zdania tradycyjnego laptopa-Ultrabooka.
2. Zależy od użytkowania choć baterie są lepszej jakości co kilka lat temu.
3. Najłatwiejszy sposób to zewnętrzny modem, choć są modele z wbudowanym LTE.
4. Ranking laptopów https://forum.techlords.pl/co-kupic-f4/zestawienie-polecanych-laptopow-ranking-laptopow-c-t5.html
5. Aktualnie serwis znacznie się poprawił i jest w Polsce.

Na Twoim miejscu szukałbym modeli biznesowy z Dell Vostro czy Acer Travelmate choć Lenovo również posiada Thinkpady czy też nowość połączenie