Wpis z mikrobloga

Sony A6000 na początek przygody z fotografią, to dobry wybór na dzisiaj?
Chciałbym jakiś zestaw max do 4000 zł, którym miałbym możliwość zrobić jakieś ładne zdjęcia, czegoś się nauczyć, ale też trochę posłużył. Na początku pewnie krajobraz, ale fajnie byłoby mieć coś uniwersalnego, żeby rozeznać się w temacie nawet za cenę jakości, więc może jakiś obiektyw kitowy? Patrzyłem też za A6300, ale już go chyba wycofali, a 6400 już trochę droższy, bo w budżecie samo body chyba że jest warty swojej ceny. Proszę o poradę.
#a6000 #fotografia #sonyalpha #aparat #sony
  • 3
to dobry wybór na dzisiaj?


@grey09: tak na prawdę każdy aparat jest dobry, jakieś tam różnice że ten ma lepsze ISO, tamten rozdzielczość... To są niuanse, które widzą wyłącznie fotofile przyglądający się pikselom przy powiększeniu 1000x, normalni ludzie którzy oglądają zdjęcia, nie piksele, tego nie widzą...

Aparat lepiej dobrać pod kątem tego czy go się fajnie używa, mi się właśnie fajnie używa sony, a najgorzej canona.

Na jakość zdjęcia ma najbardziej
@keny-keczuloki-anuloki dzięki wielkie za informacje. Zdecyduje się chyba rzeczywiście na A6000, cena jest dużo niższa i prawie zostanie trochę kasy na jakiś obiektyw. Patrzyłem już za tymi manualami na allegro, bardzo ciekawa opcja i na pewno rozważę, jak tylko zaznajomię się ze sprzętem.