Wpis z mikrobloga

Zrobilem juz fiszki do #javascript i do #python a. Moje wnioski z tego dzialania:

- Python jest faktycznie łatwiejszy w tym sensie, ze ma mniej wyjątków od reguł ale z drugiej strony niektore konstrukcje składni to tez potworki
- Czesc ludzi na sile komplikuje zycie. Fiszki to fiszki, nie kompendium. Chodzi o to by zapamietac polecenia i kojarzyc co robia. To ulatwia nauke programowania
- Duzo pozytywnego feedbacku krytyki. Cieszę sie bo przez koryguje od razu fiszki i moge podziekowac
- Czesc ludzi niestety traktuje bledy jako okazję do wywyzszania sie. Jakos mnie to nie boli. Raczej to smutne. Bo w sumie czy to potrafi "zrobic dzien" gdy ja popelniam bledy a komus dokucze ze on tez? Moze tak nie wiem. Ale no nie rusza mnie to
- Czas zrobienia jednego zestawu fiszek 60 funkcji, 10 kart to 5-6 godzin pracy plus korekty. Nie jest lekko znalezc tyle czasu
- Dziwnie pisac takie obserwacje publicznie.
- Po co to robie? Atencja, kasa, sława? Nie wiem ale lubie robic fiszki :)

#fiszki #programowanie #programujzwykopem #dlaprogramistow
  • 12
  • Odpowiedz
@tomaszs: czy takie fiszki coś dają? Wybacz, ale przykładowo co mi da wiedza na temat tego, że format(): "Formatuje wartości w podany sposób"? Żeby używasz format() muszę wiedzieć, że woła się go na stringu oraz muszę się nauczyć specialnej składni, sama nazwa jest najmniej kłopotliwa
  • Odpowiedz
@Datun: nie. Raczej jestem przeciwnikiem kucia na pamięć. Ale sam mam sciagi z poleceniami ktore uzywam czasem ale nie tak często by sie same zapamietaly. I generalnie obserwuje ze jak sie zapamieta funkcje albo ma dobre sciagi fiszki to wtedy mozna kodowac szybciej i przyjemniej.
  • Odpowiedz
@Saly: wlasnie fiszki z takimi krotkimi opisami widze jako kotwice. Maja dość informacji by juz pamięć miala co przywolywac a z drugiej strony nie rozleniwiaja dajac wszystko na tacy. No i takie krotkie skojarzenia tez łatwiej zapamietac
  • Odpowiedz
@tomaszs: imho nie jesteś zrobić na tyle dobrej fiszki z czegoś, co jest idealnie opisane w dokumentacji, do której dostaniesz się szybciej niż do fiszki, żeby faktycznie wiedzieć jak z czegoś skorzystać.
  • Odpowiedz