Wpis z mikrobloga

Siema mireczki, mam pytanie do kogoś kto ogarnia przepisy budowlane albo już przez coś takiego przechodził. Sprawa wygląda tak, że mam dosyć wąską działkę (17m) a chciałbym na niej dobudować wiatę (ok. 5,5m x 5m) która miałaby służyć do chowania aut. Na rysunku zaznaczyłem mniej więcej na czerwono jak miałaby wyglądać wiata, a na szaro aktualnie jak idzie kostka przed domem. I teraz pytanie za 100 pkt, czy jeśli ma być pod nią chowane auto to muszę ją odsunąć o 3m od działki sąsiada? Bo z tego co wyczytałem to wiatę na kosiarkę można postawić bezpośrednio przy granicy a taką na auto to już nie, jak to jest? Bo jeżel konieczne jest odsunięcie jej 3m to mi się wpierniczy przed wejście do domu ;/
#budownictwo #wiata #budowa #przepisy #prawo
morfeuszNo1 - Siema mireczki, mam pytanie do kogoś kto ogarnia przepisy budowlane alb...

źródło: comment_P51bS0Qpidzps78i8PtNvGFDulqLrNUA.jpg

Pobierz
  • 6
@TrujZWykopem: Wolałbym żeby mi potem nie kazali tego rozbierać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
A znalazłem coś takiego: "Z uwagi na brak jasnych zapisów w prawie pozostaje jedynie opierać się na istniejących wyrokach sądów, z których wynika, że do wiat powinniśmy stosować te same przepisy co do budynków. Szczególnie, jeśli wiata pełni funkcję użytkową budynku – wyrok NSA o sygn. II OSK 728/11"
@morfeuszNo1: Wg prawa musi być odsunięta o 3m od granicy niestety. To, że coś nie wymaga formalności nie znaczy, że nie musi spełniać warunków technicznych. Ale ogółem jakbyś dogadał się z sąsiadem to by każdy miał to w dupie tak naprawdę.