Wpis z mikrobloga

Chciałbym sobie zrobić dziarkę w kolorze, klimat psychodeliczny, kreskówkowy. Znacie studia, artystów specjalizujących się w tym w takich miastach jak Warszawa, radom, Kielce, Lublin, Łódź? I chciałem też zapytać czy zdarzyło wam się, że tatuażysta serio doradzał co do wyboru miejsca? Ja zawsze słyszę, że to twoja decyzja i ani słowa doradzenia #tatuaze
  • 5
@keyg ja zwykle mówiąc gdzie bym chciał dziarę to pytam co sądzi artysta, zawsze coś powiedzą. zdarzało się że doradzili mi lepsze miejsce ze względu na kształt lub kompozycję z innymi tatuażami ( ͡º ͜ʖ͡º) warto pogadać, Ci ludzie sporo tego robią więc też mają doświadczenie i wiedzą jak potem się dziara będzie zachowywała na żywo na danym kawałku skóry.
@Elpie: Miałem już jedna na łydce, jak robiłem na tricepsie i mowie że na tej nodze będę chciał mieć więcej, a druga czysta i jak to widzi czy lepiej żeby narazie wszystko było po jednej stronie czy tak na ukos. Nic nie powiedział, zrobione na ukos zostało
@keyg no tutaj to serio była twoja decyzja, każdemu podoba się co innego. Tatuażyści doradzają zazwyczaj "zrób to w trochę innym miejscu, tam skóra tak się nie naciąga, tatuaż będzie lepiej się tam trzymał" czy coś w tym stylu, a nie "prawa czy lewa ręka?", bo one są takie same, różnicy nie będzie i to zostaje juz tobie zdecydować, na której wolisz, bardziej widzisz tatuaż.
@Nemorta: To racja, ale jednak taka osoba ma większe wyczucie estetyki i o coś takiego pytałem, ale to szczegół bo chce studio znaleźć bardziej niż o tym pogadać xd
@Nemorta @keyg a różne, mi się zdarzało, że sugerowali inną kończynę ze względu na kształt projektu i dostępne miejsce. alternatywnie wtedy modyfikacja projektu, żeby dopasować. trzeba z Nimi rozmawiać i nie bać się pytań po prostu. oczywiście dużo zależy od studia ;-) ja osobiście bym się nie tatuowal u jakiegoś niepotrafiacego gadać z klientem mruka. to też dla mnie ważny czynnik doboru artysty.