Wpis z mikrobloga

Jak ten trybunał wyda wyrok korzystny dla frankowiczów to poczuje się jakby mi napluli w ryj. Człowiek całe życie #!$%@? żeby coś mieć bez ryzykowania. A tu cwaniakom którym nie wyszło chcą dupę ratować.... Bo niby ich oszukali bo kurs nagle skoczył. Już czuje że nadchodzi depresja.. Mogę o depresje pozwać państwo? Przecież to państwa wina. #depresja #frankowicze #finanse #polska #gospodarka
  • 137
@ElectroNICK: @Heady1991: Bieda umysłowa tych frankowiczów świadczy o tym jakiej partii są elektoratem - jak można takich przekabacić to czemu nie? I tak kupują głosy od każdej grupy społecznej która ich wybierze. Emeryci, madki... To czemu i nie frankowicze?
@Heady1991: bank nie jest instytucja zaufania publicznego, żeby informować kredytobiorców o wszystkich konsekwencjach zaciągnięcia kredytu.

@wojtoon Czy Ty sugerujesz, ze przeciętny Kowalski powinen posiadać wiedzę z zakresu przepisów prawa cywilnego, kontraktowego, bankowego, zabezpieczeń oraz ekonomii, by prawidłowo dokonywać wykładni prawnej i celowościowej takich umów?( ͡° ͜ʖ ͡°)
To tak jakby mieć pretensje do konsumentów, którzy kupili samochody od VV, ze nie posiadali wiedzy z dziedziny motoryzacji, by
@wojtoon: A to normy spalin mają swoją podmiotowość? To normy spalin kierują pozwy do sądów, czy oszukani konsumenci, którzy domagają się odszkodowań?

Nie o zmianę kursu chodzi, tylko sposób waloryzacji, gdzie banki robiły to jak chciały w sposób dowolny, niejednoznaczny, arbitralny i skrajnie niekorzystny dla konsumenta. Prowadziło to do uprzywilejowienia jednej strony umowy kosztem drugiej, a tym samym naruszało podstawową zasadę równości stron w kontrakcie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@HotlineBling:
Pozwy kierują dlatego, że jest taka możliwość. W końcu VW płacił odszkodowania rządom, a nie ludziom.

Gdzie masz "zasadę równości stron w kontrakcie"? Umowa kredytowa to kontrakt?
Myślisz, że bank dla twojej marnej wypłaty będzie zadzierał z KNFem?

W umowie wszystko było ustalone z góry, ale jak ktoś jest imbecylem i nie rozumie co podpisuje to niech teraz nie ma pretensji do całego świata tylko do siebie
@ElectroNICK: Ta pomoc nie jest związana z wysokim kursem franka Mireczku. Mam znajomego, który ma kredyt we franku i chciałem, żeby mi wytłumaczył o co chodzi i czy to prawda, że jęczy teraz o pomoc w sytuacji kiedy znał ryzyko brania kredytu w obcej walucie. Sprawa jest bardziej złożona i niestety większość umów to po prostu dojenie klienta.
@josedra52: @wojtoon: Akurat znam masę ludzi, którzy mają kredyty walutowe i w ich przypadku wyglądało to tak:
1. Nie mogli wziąć kredytu w PLN chociaż mieli łączne zarobki na poziomie 12k netto na UOP podpisaną na czas nieokreślony. Po prostu banki nie dawały takich kredytów.
2. Wiele rzeczy do umowy było dodawane jako zmiany i jedyne co mogłeś zrobić to wypowiedzieć umowę i oddać natychmiast całą kasę oczywiście za odpowiednią
ad 1. Jeden z banków w zasadzie wciskał kredyty w CHF na wszystko, ale dlaczego nie dało się zawrzeć lokat w CHF?
ad 4. Bank stosował własny kurs oraz własny spread, do waluty, której nie posiadał i której nigdy nie zakupił, więc gdy np. rynkowy kurs CHF wynosił 3,50 zł, to bank "kupował" go dla klienta po np. 3,75 zł.
6. pozostaje pytaniem, dlaczego kurs CHF tak wystrzelił, chociaż głównie były kredyty