Wpis z mikrobloga

@Fawek:
1) nie pozwalać mu się rozładowywać do wyłączenia, a najlepiej nie rozładowywać do poziomu poniżej 20%
2) nie ładować to całą noc, najlepiej, naładować go do 100% zanim zaśniesz, na noc go w tryb samolotowy, rano Ci ubędzie z 1-2%.
3) częste ładowanie skraca żywotność, więc o ile nie pracujesz na telefonie, to ograniczyć jego używanie do tego stopnia, ze będziesz go musiał ładować raz dziennie, najlepiej tak jak w
@mavon: Hmm, ja cytuję wypowiedź inżyniera pracującego przy produkcji ogniw li-ion.
I stosując się do tych porad, po roku używania iPhone mam 96%.
Koleżka „wyszedł z 2001r.” i ma 89%.. przy czym ja dłużej siedzę na telefonie zazwyczaj..
@adzioq: Na przykładzie baterii 3,7V
Pojemność baterii to inaczej wysokość napięcia, bateria li-ion 3,7V ma w zakresie 20%-80%. Poniżej 20% schodzi coraz niżej od 3,7V, potrafi nawet zejść do 2V. I kontroler baterii, żeby ją podbić do tych 3,7V musi dać jej więcej prądu, żeby ją wybić z tego słabego stanu. Podobno samsunga note 8 lub note 9 miały problem, gdy się telefon rozładował, to nie można go było włączyć, bo
@trapist_e: jak podłączam to do 100% i mam to gdzieś, jak spadnie kondycja (obecnie 98% po 5 miesiącach) to wymienie i tyle, cena wymiany w srajfonach starego designu jest śmiesznie niska
No to podobnie, z tym że ja jeszcze dużo filmów i muzyki
Napisz jeszcze jaki ajfon