Wpis z mikrobloga

@normal_user: Dodam jeszcze że podobnie jest z ubezpieczeniem samochodu. Gdy coś się stanie i chcesz załatwić to bez ubezpieczenia to rachunek od mechanika jest o wiele niższy niż gdy masz ubezpieczenie.

Miałem obity zderzak który został wyceniony na $900 bez ubezpieczenia a gdy jednak użyłem ubezpieczenia to rachunek wyniósł $1500.

Ze szpitalami jest podobnie.
nie trzeba płacić za operacje i badania np. USG ,rezonans? To te bajońskie rachunki to komu dają?


@normal_user: ogolnie jest tak jak napisal @Andrzejek13 - te bajonskie rachunki sa dla ubezpieczalni. Gdy nie mialem jeszcze ubezpieczenia (gdy ledwo co przylecialem od USA czyli juz dosyc dawno temu) poszedlem do dentysty. Po wizycie podal mi cene i spytal sie czy mam ubezpieczenie, jak powiedzialem ze nie to bez zadnych innych pytan po
@Libertas: niestety nie jestem zorientowany w tym. Moge ci powiedziec ile ja place. Ja place za siebie i zone. W zaleznosci od pracodawcy (jeden doplaca 50% do nas obojga, a inny 50% tylko do mnie) to ubezpieczenie wynosilo $180-300 semi-monthly.