Wpis z mikrobloga

#neuropa #4konserwy.ru #korwin #konfederacja #szurfederacja.ru #bekazprawakow #polityka #bekazkuca #bekazkatoli

Czytam sobie te "genialne" projekty Mentzena i jak ten projekt ustawy współgra z minimalistyczną koncepcją państwa głoszoną przez "wolnościowców"? Przecież to jest wycięte z prawa jakiegoś islamskiego państwa gdzie religia kreuje prawo XD

104. Wprowadzenie możliwości zawarcia nierozerwalnego małżeństwa.

Projekt wprowadza możliwość złożenia Kierownikowi Urzędu Stanu Cywilnego przed zawarciem małżeństwa nieodwołalnego oświadczenia o uzależnieniu możliwości rozwodu od zgody biskupa diecezjalnego. W przypadku złożenia takiego oświadczenia dopuszczalność rozwodu w sądzie rodzinnym małżeństw zawartych w Kościele Katolickim zależeć będzie od zgody biskupa diecezjalnego kierującego diecezją, na terenie której zawarto małżeństwo. W praktyce będzie to oznaczało, że u małżeństw objętych oświadczeniem nie będzie możliwy rozwód bez uprzedniego stwierdzenia nieważności małżeństwa w procesie kanonicznym, gdyż tylko po takim wyroku kanonicznym biskup będzie miał w sumieniu prawo udzielić wymaganej zgody.


Ciekawy jest też punkt

94. Zniesienie opodatkowania dochodów z nieujawnionych źródeł


Nie wiem czy Mentzen się zastanowił chociaż chwilę nad skutkami czegoś takiego.

Jestem POWAŻNYM kandydatem ta partia jest POWAŻNA XD
Pobierz g.....e - #neuropa #4konserwy.ru #korwin #konfederacja #szurfederacja.ru #bekazprawak...
źródło: comment_6sPdJK28hMVkHqUdraZlJ5hBK6xDjnKh.jpg
  • 43
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
94. Zniesienie opodatkowania dochodów z nieujawnionych źródeł

@gierape: to akurat w Polsce funkcjonuje, tylko trzeba sie tłumaczyć że się utrzymuje z nierządu xD
@GordonL: Ty w ogóle wiesz czym jest i jak działa opodatkowanie dochodów z nieujawnionych źródeł? Czy tylko pierniczysz aby pierniczyć. Od 2013 to jest jeden wielki cyrk legislacyjny po tym jak sam TK przyznał, że owy podatek jest niekonstytucyjny... Ten podatek to jeden wielki bubel prawny, ale co z tego! Trzeba #!$%@?ć tych prywaciarzy, bo przecież z definicji każdy z nich jest przestępcą i tak trzeba go traktować.
@GordonL: Obawiam się, że chcesz dyskutować a nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Śmiejesz się, a nawet nie wiesz z czego i wyzywasz od matołów. Przeczytaj mój komentarz ze 3 razy to może zrozumiesz o co chodzi.
Obawiam się, że chcesz dyskutować a nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Śmiejesz się, a nawet nie wiesz z czego i wyzywasz od matołów. Przeczytaj mój komentarz ze 3 razy to może zrozumiesz o co chodzi.


@lemek3: Oj.
Gdzie nazwałem Cię matołem? Nigdzie.

Śmieję się, bo jestem prawnikiem, znam te przepisy i widzę jak kluczysz nie majac o temacie pojęcia, poza tym co Korwin czy tam Mentzen mówią.

Przpeisy tego dotyczące stosuje
@GordonL:

Gdzie nazwałem Cię matołem? Nigdzie.


Nie mnie, ale tutaj:

@gierape: Dzięki, nie będę musiał słuchać tego młotka.


Dalej..

Śmieję się, bo jestem prawnikiem,


A Menzen jest doradcą podatkowym do którego mam pewność, że faktycznie nim jest ¯\_(ツ)_/¯ Poza tym, prawnikiem, z czego? Znaczy domyślam się, że nie miałeś na myśli prawa karnego, ale jednak.

Przpeisy tego dotyczące stosuje się wtedy, gdy z dowodów wynika, że gość osiągnął dochód wyższy
Nie mnie, ale tutaj:


@lemek3: Mam Mentzena za młotka. I co z tego?

A Menzen jest doradcą podatkowym do którego mam pewność, że faktycznie nim jest ¯_(ツ)_/¯ Poza tym, prawnikiem, z czego? Znaczy domyślam się, że nie miałeś na myśli prawa karnego, ale jednak.


@lemek3: Zajmuję się prawem gospodarczym, cywilnym i RODO. Ale mam spore (większe niż Mentzen) doświadczenie w innych obszarach.

Chcę, aby zostało sformowane proste prawo podatkowe, które
@GordonL: Zacznę od końca.

Te przepisy nie mają na mnie wpływu, bo ja za każdą usługę wystawiam fakturę. I tyle.


No ok... Ale co w przypadku gdy nie jesteś przedsiębiorcą? Co w przypadku, gdy nie jesteś specem od prawa podatkowego? Spłycanie wszystkiego do oszustów, kiedyś wyjdzie bokiem i mówię to z perspektywy właśnie małego przedsiębiorcy.

Mam Mentzena za młotka. I co z tego?

Zajmuję się prawem gospodarczym, cywilnym i RODO. Ale
No ok... Ale co w przypadku gdy nie jesteś przedsiębiorcą? Co w przypadku, gdy nie jesteś specem od prawa podatkowego? Spłycanie wszystkiego do oszustów, kiedyś wyjdzie bokiem i mówię to z perspektywy właśnie małego przedsiębiorcy.


@lemek3: Nie trzeba być geniuszem czy prawnikiem, aby wiedzieć, że dochód należy opodatkować...
Co ci wyjdzie bokiem? Nieujawnione dochody? Nie, nie wyjdą. To dotyczy sytuacji takich jak ta z twojego linku. Kobieta zarabiała 2,4 tys. zł