Wpis z mikrobloga

#miband4 #mirand #xiaomi

Hej, doszła do mnie opaska miband4 i jest bardzo fajna na pierwszy rzut oka.

Ale... Czytałam kilkadziesiąt recenzji i opinii, że wersja global się nie różni od chińskiej po sparowaniu. I to jest nieprawda. Wersja chińska ma alipay którego nie można wyłączyć. A przynajmniej ja nie widzę takiej opcji? Niby to mała rzecz, a denerwuje i chętnie zapłaciła bym więcej żeby to wywalić.

Mi fit. Niby spoko apka ale strasznie się wydaje ograniczona. Nie można usunąć nią ali-pay, ustawić własnych gestów lewo-prawo, ani zmienić ustawień na opasce poza kolejnością wyświetlania. A fajnie byłoby móc edytować też zakładkę "więcej". Poza tym mam wrażenie, że bateria w telefonie leci dużo szybciej z tą aplikacją.

No i teraz moje pytanka, czy można jakoś wyłączyć/zamienić ten alipay? Albo chociaż ustawić coś innego po przesunięciu w prawo/lewo? Czy można sterować muzyką w czasie treningu? A może są jakieś inne aplikacje lepsze niż Mi Fit?
  • 16
  • Odpowiedz
@nika_blue: Miałem MiFit, Tools for Miband, Notify and Fitness i Master for Miband w pełnych wersjach.
Ostatecznie wybrałem Master for Mi Band
Plusy:
-Inteligentny budzik wbudowany w apkę
-Nie zrywa połączenia jak Notify and Fitness
-Przejrzysty interfejs
-Możesz powyłączać elementy menu więc chyba to czego szukasz
Minusy:
-Nie ma sekcji "treningów". Więc jeżeli Ci na tym zależy żeby trzymać dane w aplikacji to wybierz Notify and Fitness, albo miej MiFit obok
  • Odpowiedz
@NieLubieZiemniakow: ok dzięki za rady :) Właśnie widzę, że różne aplikacje mają różne ciekawe opcje, ale żadna nie ma wszystkich. Poza tym czytałam, że niektóre się gryzą? No nic, chyba trzeba będzie potestować :)
  • Odpowiedz
  • 1
@OnceUponATime_
@caribbean niestety nie, przeszukałam różne fora , zagraniczne stronki itp. Niestety nikt nie ma na to rady. Podobno można amaze fitem zmienić te gesty na coś innego, ale jak się opaska połączy z mi fit to wraca. Więc nawet nie próbowałam. Jestem trochę zła, bo nigdzie o tym nikt nie pisał, ani w komentarzach na Ali, ani w żadnej recenzji. Wszędzie było "nie ma różnicy między chińską i globalną". Ech, może
  • Odpowiedz
@nika_blue dzięki za info. Też dzisiaj szperalem po forach i wywnioskowałem, że się nie da. Jedynym sposobem jest podobno ingerencja w oprogramowanie opaski, ale do tego to trzeba mieć już chyba duże umiejętności.
No nic dobrze więc zrobiłem, że kupiłem wersję global. Fajnie byłoby jednak aby faktycznie w recenzjach zauważali że "chińska jednak różni się od globalnej co najmniej jednym szczegółem, który dla wielu może mieć istotne znaczenie".
  • Odpowiedz
  • 0
@OnceUponATime_ a jakich aplikacji używasz? Bo właśnie mi się wydaje, że to jest kwestia tego mifit, że jest takie biedne. W ogóle to słabo mierzy sen, i nie ma za bardzo żadnej personalizacji. Ja rozumiem, że tylko opaska za 100 zł a nie super SmartWatch, ale czujniki ma porządne. Tylko oprogramowanie takie se.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NieLubieZiemniakow: widze że ogarnięty jesteś w temacie to mam pytanie, bo głównie aktualnie chce używać mi banda żeby wynurzał mnie w płytkiej fazie snu bez uczucia zmęczenia.

Jak powinienem to ustawić, która apka będzie do tego najlepsza. No i czy potrzebuje do tego instalować sleep as Android?
CHCIAŁBYM aby alarm z rana włączał się inteligentnie właśnie w ten sposób - A potem, jak go wyłączę, ale nie wstanę z łóżka to
  • Odpowiedz