Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, wieczór Mirki.
Zainwestować w jakieś mniejsze terrarium dla caribeny versicolor ? L2, może L3. Ciężko mi oszacować, w ofercie był opis, że 2 cm.
Wystarczy moczbox z jakimś kawałkiem kory itp. czy jednak coś większego od początku ?
A i jeszcze jedno. Wystarczy zwykła żarówka 15w ?
Na forach jedni mówią, że wystarczy, inni znów odpowiadają, że jest to tropikany pająk, więc potrzeba coś mocniejszego..

#pajaki #terrarystyka #pajak #terrarium #ptaszniki
  • 6
@here2watch: po 1, pajakow nie dogrzewa sie zadnymi lampami. Albo kabel grzewczy, albo mata grzewcza ALE, grzejemy od boku, nigdy od spodu.

po 2, versi jest pajakiem nadrzewnym wiec bardziej interesuje nas wysokosc pojemnika niz szerokosc.
do tego warto dac kawalek kory lub patyczek zeby pajak zaczal robic gniazdo.

Jak masz tylko 1 pajaka, i powyzej 22 stopni w pokoju to nie musisz nic dogrzewac. Ale fakt jest taki ze im
@Pawliko: Mam kilka pytań odnośnie tego co powiedziałeś, ponieważ trzymam obecnie 4 pajączki w stadium od l5 do l8 wszystkie już w większych pojemniczkach niż moczboxy i dogrzewam żarówką do około 28-29 stopni ( bo prawie wszystkie mają w opisach gatunkowych że takiej temp potrzebują, tylko parahybanę trzymam dalej bo potrzebuje niższej) czemu nie powinienem dogrzewać lampką? Bo z tego co rozmawiałem z paroma doświadczonymi terrarystami na fb to nie widzieli
@Wix9k: Moze troche zle sie wyrazilem, nie ma nic zlego w grzaniu zarówka... ALE
- trzeba bardzo uwazac zeby nie ugotowac ptasznika. (Ile razy juz sie naczytalem o tym jak ktos ugotowal ptaszniki wlasnie przez grzanie lampa to glowa mala)

- jak masz malo ptasznikow i sa male to nie ma problemu, problem sie zaczyna jak masz np cala polke pojemnikow...