Wpis z mikrobloga

Jako że skończyłem na ten sezon robić przetwory z Chili podzielę się z jednym Mirkiem wybranym sosem. Reszta chili które dojrzeją idzie do zamrażarki. Wyszło 7 rodzajów sosów ponad 120 słoiczków, 2 trunki, trochę suszonych, i kiszonych z ogórkami. Wszystko robione na warzywach z własnego ogródka, własnym miodzie, occie winnym. Kupne są tylko przyprawy,ocet balsamiczny, spirytus, ryż :D i takie tam drobnostki. Wylosuję zwycięzce w sobotę po 21.00
Od lewej:
- Łzy Pszczoły ( Wino ryżowo-miodowe z paprykami Habanero, rozgrzewa każdą imprezę)
- Krew Leśnego Elfa ( Nalewka z jeżyn leśnych i piripiri, demoluje każde przeziębienie)
- Czekoladowy Predator (autorski mega ostry sos na bazie pomidorów koktajlowych, habanero, octu balsamicznego, miodu, demoluje każdy odbyt)
Reszta standardowo pyszne sosy na co dzień:
1 Słodki sos z płatkami chili tzw. Pacyfikator (ocet jabłkowy, miód, chili) mega pyszny,
2 Przecier warzywno-paprykowy wyśmienity do każdego dania,
3 Śliwkowy sos Habanero smakuje jak palące powidła idealny do lodów naleśników :D ,
4 Słodko-kwaśny sosik z kiszonych chili i brzoskwiń,ananasa,mango. ,
5 ten z dużą ilością pestek to pesto z praktycznie samych papryk chili,
6 Pomidorowo-miodowo-paprykowy-koktajlowy sosik do wszystkiego, drinków, pizzy a nawet przepychania rur zamiast kreta.

#chili #rozdajo #ostrezarcie #przetwory #chilihead
Pobierz piotr-antyn - Jako że skończyłem na ten sezon robić przetwory z Chili podzielę się z ...
źródło: comment_9jhMgASOuFFaHak9dnpyb7Ynt25G0mTP.jpg
  • 76
@hicat: Co do wina to standardowy przepis na wino ryżowe, zamiast samego cukru to pół na pół z miodem, no i do 5L nastawu dałem 5 przekrojonych na pół papryczek Habanero.
Nalewka to samo 3/4 słoika jeżyn prosto z lasu zasypuje cukrem warstwami, co jedną warstwę pół pokrojonej Habanero, stoi to sobie całą noc, rano jak puści soki zalewam spirytusem do pełna. Odstawiam na miesiąc do szafki, temperatura pokojowa ale bez
A jak ktoś chce przepisy na sosy to proszę napisać na PW. swojego maila wyślę pdf jest tam mnóstwo przepisów
@Natna213: https://www.youtube.com/watch?v=c4tZE7MdQI0 to + na koniec cały ananas (najlepiej świeży), z 3 mango, kilka brzoskwiń, ilość owoców dobierasz sobie sama w zależności jak ostry smak lubisz, można jeszcze dodać miód, imbir, jak będzie za słodkie to ocet winny, balsamiczny. Warto robić sosy pod swój smak ;)