Wpis z mikrobloga

Rezerwował ktoś z was pobyt w Portugalii przez AirBnb i został poproszony o przesłanie gospodarzom swoich danych osobowych? Jadę tam za 2 tygodnie i gospodarze w wiadomości napisali, że będą potrzebowali danych mojego dowodu, numeru, obecny adres, itp. itd. Czytam, że jest to wymóg prawny w Portugalii rejestrować przyjezdnych i że jak gospodarz tak nie robi to w rzeczywistości łamie prawo, ale mimo wszystko nie uśmiecha mi się wysyłać im moich danych. W wiadomości na AirBnb napisali "This information is needed until one day before your arrival to be sent to the Immigration and Borders Service. Without it we won't be able to attend to your check in." Wolałbym im tylko pokazać mój paszport na miejscu po przylocie niż wysyłać takie info przez AirBnb.

Spotkał się ktoś kiedyś z czymś takim?

#airbnb #portugalia #pytanie
  • 9
  • Odpowiedz
@anoption: Też lecę za 3 tyg. do Portugalii z ekipą i właściciel z Airbnb prosił o dane wszystkich osób, słyszałem też o tym we Włoszech, więc to chyba dość powszechna praktyka.
  • Odpowiedz
@anoption: Akurat ktoś inny załatwiał ten nocleg, ale pewnie prześlemy kilka dni przed wylotem. Noclegi mamy w 3 różnych miejscach i tylko w jednym poprosili o te informacje przed przyjazdem.
  • Odpowiedz