Wpis z mikrobloga

  • 0
Mam na oku dwie klawiatury w xkomie : spc gk530 brown 199 zł i corsair k63 red 265 zł w promo. Na kompie piszę i gram tak 50/50. Spc posiada przełączniki brązowe kailh ponoć uniwersalne, a corsair cherry mx red typowo pod granie. Dodam tylko, że chyba oprócz klawy xiaomi nie kupię w tej cenie sprzętu z cherry mx red, ale z drugiej strony propozycja spc ma podświetlenie rgb i wydaje się być taka bardziej estetyczna z wyglądu. Co polecacie? Czy w tych przełącznikach jest aż taka ogromna różnica czy mogę po prostu olać sprawę i brać klawe od silentium pc?

#pytanie #corsair #spcgear #xkom #klawiaturamechaniczna
  • 11
  • Odpowiedz
@detero: Różnica jest, czy ogromna to kwestia indywidualna, na pewno odczuwalna. Na czerwonych pisanie ogólnie irytuje większość ludzi i są stricte do gier, brązowe to coś pomiędzy blue do pisania i redami do grania. Niby "jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego" ale tak się nie czuję (używałem brown i romer-g, romer-g są jak redy, tylko po prostu lepsze) i na romer-g pisze mi się równie wygodnie, chociaż też
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@XkemotX Nie ukrywając klawiaturę chce kupić do gier, ale żeby też dało się na niej w miarę komfortowo pisać. Skąd się bierze ta irytacja ludzi przy pisaniu?
  • Odpowiedz
@detero: Brak ww. "kliku", poza tym to oczym pisze @Czesiowcy czyli nie ma głośnego kilku, ale posiadasz odczuwalny moment zadziałania. W redach tego nie ma, musisz docisnąć "plastik" na sam dół. Aktywacja odbywa się na 2mm a przycisk i tak dociskasz do 4mm bo nie masz szóstego zmysłu który pozwoli ci magicznie stwierdzić, że nacisnąłeś klawisz do połowy. Ja i tak dociskam zawsze do końca lub prawie, więc mi nie przeszkadzają
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@XkemotX Zamówiłem Corsair z cherry mx red, skoro już wydaje jakąś tam kasę na klawe do gier to niech spełnia swoje zadanie najlepiej jak może. Dzięki za info i pozdrawiam cieplutko.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@XkemotX Miałem kiedyś Modecom Volcano Hammer z niebieskimi przełącznikami.. Sprzedałem po tygodniu, bo słyszałem je nawet na słuchawkach, nie wspominam nawet o nieładnych słowach ze strony innych domowników podczas grania w nocy xD
  • Odpowiedz
@detero: Akurat z przełącznikami blue są podklawiatury. Nie rozumiem i nie mam zamiaru zrozumieć ich fenomenu. Może dlatego, że moja babcia do dziś korzysta z maszyny do pisania i sam miałem za gnoja możliwość trochę poklikać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@XkemotX Myślę, że to bardziej kwestia ceny i nieznajomości tematu. Pamiętam jak dziś kiedy wkroczyłem do Auchana i zobaczyłem tę piękną klawe z czerwonym podświetleniem w promo za ~120 zł i jak szybko ją kupiłem tak szybko sprzedałem xd
  • Odpowiedz
@detero: To też, chociaż Hammer to jedna z najlepszych jeśli nie najlepsza klawiatura za <150zł, występuje w wersjach z innymi przełącznikami itd. Poza tym jest dużo droższych klawiatur z blue, które są głośne jak owa maszyna do pisania, a nawet gorzej jak ktoś intensywnie pisze/gra xD
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@XkemotX Z wyglądu też mi się podobał, ale wtedy nie wiedziałem, że istnieje coś takiego jak rodzaj przełączników, dzieliłem klawiatury na membranowe i mechaniczne xD Cóż, jeśli ktoś miło wspomina i lubi pracować w takich warunkach to jego wola, wszystko dla ludzi :D
  • Odpowiedz