Wpis z mikrobloga

Zdziwiłem się ostatnio odnośnie religii w szkole.
Myślę sobie, jest religia, wojownikiem w sprawie nie jestem, walę to.

Jednak patrzę na plan pierwszoklasisty i co widzę?
2 x j. angielski - myślę sobie, spoko ja tego nie miałem
2x lekcje sportowe - luz, trzeba się ruszać
1x zajęcia komputerowe - no spoko, obecnie dzieci powinny być ogarnięte technicznie
i
2x religia - WTF? czego oni tam się uczą, że potrzebują 2x więcej niż zajęc komputerowych?

Ktoś ogarnia temat?

#religia #szkola #wtf #pytanie
  • 7
@Fako: sama obecność "lekcji religii" jest absurdem samym w sobie. Niech sobie wierzą w co tam chcą, ale nie powinno to wchodzić w ramy państwowego funkcjonowania. Mamy XXI wiek, pasowałoby się z tym ogarnąć bo wstyd przed przyszłymi pokoleniami...
A to już nie można dziecka na etykę przepisać?


@Fako: hm... chyba nie zrozumiałeś sprawy. Czy ja napisałem, że jestem antyreligijny i jestem przeciwnikiem religii jak takiej?

Czy jak przepiszę na etyke to wtedy będzie miała jej 2 razy mniej a dołożą mi za to zajęcia np. komputerowe?
Czy to spowoduje, że dzieci wg. mnie mają zły balans uczenia się rzeczy ważnych? (Może ktoś mnie wyprowadzi z błędu i tam się
@LowcaG Moim zdaniem też nie trzeba ale to już raczej kuratorium powinno działać albo trzeba zmienić podstawę programową. Nawet na etykę to i tak za dużo godzin tygodniowo.
I przepraszam, tyle osób tutaj jęczy, że religia w szkole aż można się pogubić kto chce jej a kto nie :)
MIKROBLOG


@LowcaG: pis robi laskę KK a dzięki temu klechowie na starość załapią się na emeryturę . Religia powinna być max 1h w tygodniu ewentualnie przenieść ją do parafii ale z drugiej strony bezpieczniej jest prowadzić jednak te zajęcia w szkole ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pdk