Wpis z mikrobloga

Jak wyglada rynek pracy dla osob znajacych 3D - kiedys wiele firm mialo Max-a bo Maya to byl kosmos do robienia filmow w holywood ale od czasu kiedy Autodesk ja przejal coraz wiecej ludzi w tym robi. Jest sens uczenia sie Maya-i czy lepiej szlifowac Maxa? Znajoma osoba mnie wypytuje o Maya-e a ja jestam bardziej CADowcem i sama dopiero co odkrylam ze to teraz Autodesk

#3d #grafika3d #3dmax #maya
Znajoma technik architekt chce poszukac nowej pracy - zna Autocada, Revita(slabo) i Max-a(stare wersje pewnie cos jak 2014). Pytala mnie czy Maya jest popularna i warto sie z niej podszkolic czy raczej zapoznac sie z nowszymi wersjami.
Ja pamiateam Maya jako kombajn filmowy i bardzo sie zdziwilam ze to Autodesk teraz dystrybuuje bo w sumie maja juz Max-a? Po co im dwa nieomal identyczne programy? Robi ktos w Polsce wizualki architektoniczne w
@joannadeli: Nope, Majki się nie używa w wizkach, a przynajmniej nie jest to popularne. Obecnie najczęściej jest to Max z Coroną + dodatki od iToo, iCube, Exlevel, MaxTree itp. Oczywiście jeżeli ktoś stawia na wyższą jakość. Jeżeli nie, to łączy silnik renderujący bezpośrednio z BIM'em (Vray, Lumion, Twinmotion).