Wpis z mikrobloga

Robił ktoś klimatyzacje dwustrefową w swojej chałupie? Znalazłem ciekawą ofertę (3k + instalacja w cenie) tylko nie wiem jak to najlepiej rozegrać u siebie na tym projekcie. Najpierw przyjeżdza ekipa skuć mi ściany i położyć rurki w ścianie a później przyjeżdza drugi raz (po otynkowaniu i malowaniu) żeby założyć bude? Czy robią to wszystko za jednym razem. Czy będe w stanie samemu położyć rurki/kable czy nie ma sensu januszować? Czy lepiej 2 osobne klimy (w salonie i sypialni) czy lepiej multisplita i ciągnąć kabel z zza sypialni do salonu po ścianach albo strychu?
#budownictwo #budujzwykopem #klimatyzacja zdjęcie z dupy
Pobierz GrzegorzPorada - Robił ktoś klimatyzacje dwustrefową w swojej chałupie? Znalazłem cie...
źródło: comment_RwH8bVo75sNJRR5Ue6eqb6o52pKKKqyI.jpg
  • 10
@GrzegorzPorada: jest gwarancja :) zakładam, że biorąc opcje pompa ciepła + rekuperacja ten ktoś rezygnuje z kominów a tą kasę można przeznaczyć na rekuperacje. Najlepiej pogadać z kimś kto to ma. Nie pisałem, że rekuperacja się będzie zwracać. Osobiście uważam, że jedno źródło klimy a nie nadmuchy wszędzie to kiepsko. Całkiem inaczej czuć powietrze. Jako ostateczność na gorące dni to okej, ale jak przez całe lato ciągle to dla mnie taka
@GrzegorzPorada: z tym 100k to przesadziłeś, chyba ze wszystkim grzejniki itd. ale tego nie licz bo to i tak byś musiał. Albo jeśli myśli o gruntowej, ale w dół idącej. Fakt pompa ciepła jest droga, nie wiem jaki masz duży dom, ale powietrzna ze wszystkim to z 55k max. Dobry piec węglowy na lata to z 30k trzeba wydać na większy dom. 30k + kasa z komina, którego nie budujesz bo
@Gewon: Racja przesadziłem, ale będe pewnie robił ogrzewanie gazem + rekuperacja (może nie odrazu) + klimatyzator wydaje mi się to najbardziej optamalne rozwiązanie, nie skończy mnie to finansowo na etapie budowy a w przyszłości będzie w miare oszczędne i czyste
@GrzegorzPorada: multi będzie droższy, ale nie wiele na jednostkach LG wychodzi ok. 1.5k różnicy w cenie ale schludniej. Polecam multi splita bo mniej zabawy przynjamniej z elektryką i miejscem. Budżetowo będą dwa splity - czy warto - twoja decyzja. Klimę montujemy na dwa razy, bez tynków instalacja, po tynkach jednostki.