Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ile powinien zarabiać ogarnięty koder css/html/js/php/sql. Ogarniam seo, serwery, domeny, bootstrap, sass . Czyli od a do z dla typowej strony dla januszabiznesu.

Za parę dni idę na rozmowę o prace - 100% zdalnie. Mam około 5 lat doświadczenia komercyjnego. Ale zawsze zdalnie dla innych agencji. Mam własną działalność gospodarczą i własnych klientów. Dodatkowo stale współpracuję z inną agencją. Na koncie jakieś raczej małe/średnie projekty (nie żadne angular/vue i itp) tylko zwykłe CMS pod php. Dodatkowo dobrze ogarniam ps (sam robię layouty, ale tam chcą mnie tylko na "programistę"). Ale oni o tym wiedzą ze ogarniam grafikę w dość dobrym poziomie.

Agencja około 10-15 osób. Miasto około 250tys. Dla tej agencji robiłem już kilka projektów - przez czas około 2 lat. Teraz z tego co się dowiedziałem to zwolnił im się etat programisty. Mają własny CMS nie żadne #wp i #joomla .W moich obowiązkach będzie też kontakt z klientem (telefon i te sprawy). Pewnie też uruchomienie na serwerze, domeny i itp. Klienci raczej z Polski

W grę wchodzą raczej dwie formy zatrudnienia b2b (faktura) i UoP. Myślałem aby na start zaproponować stawkę X a po jakimś czasie X + 10%
wołam #webdev #php #html #css #pracait

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży

Jaka stawka na start bedzie ok (netto na ręke)

  • od 3k do 4k XD 27.4% (29)
  • od 4k do 5k 8.5% (9)
  • od 5k do 6k 8.5% (9)
  • 6k-7k 7.5% (8)
  • 7k-8k 8.5% (9)
  • powyzej 8k 39.6% (42)

Oddanych głosów: 106

  • 16
do tego js to się naucz reacta/vue/angulara i naucz się nodejs i wtedy coś rób bo js/php/sql to po technikum od razu się potrafi jeśli jest się ogarniętym. Oczywiście zakładam, że Twój sql nie kończy się na SELECTach xD
Podobne doświadczenie etatowe here. Komercyjne licząc kontrakty, zlecenia itd. około 10 lat.
Niestety nastały takie czasy że każdy kto nie ma pomysłu na siebie postanawia zostać programistą.
Licz się z tym że na Twoje miejsce będzie jeszcze 100 innych osób które są w stanie posunąć do wszystkiego żeby tyko dostać chociażby darmowy staż żeby mame która go utrzymuje była dumna i wiedziała że hajs który dała na bootcamp to była dobra inwestycja.
I to "ogarniam serwery" świadczy tylko o tym, że nie umiesz prawie nic ( ͡° ʖ̯ ͡°) bo jeśli tak samo ogarniasz css/html/js/php/sql i siedzisz w tym 5 lat to współczuję...

"ogarniam serwery" czyli co dokładnie? apache2? IIS? postfix? dovecot? postawienie, konfiguracja i zabezpieczenie?
czy tradycyjnie - ogarniam serwery czyli potrafię kliknąć "zamów" na stronie hostingowej? xD
Jeszcze jedno. Taka rada ode mnie. Nie słuchaj tych komentarzy w stylu "haha, htmla, cssa, pehapa, sqla to ja za darmo mogę robić. Z czym do ludzi. Max 500 złotych dostaniesz." - te posty pochodzą od osób które są takimi #!$%@? rynkowymi i zaniżają stawki rynkowe, sami nie mając odwagi zażądać wyższego wynagrodzenia więc jeżdżą po tych co się szanuję i nie chcą psuć rynku. Mnie zdażyło się nawet usłyszeć od jakiegoś
OP: Tu OP
Jak obecnie pracowałem dla nich to miałem ustaloną stawkę 300zł netto dzienną - wiec licząc 300 x 5dni x 4 tyg - 6 tys. Wiec jednak płacą więcej niz 3-4 tys. Widocznie coś jednak potrafię.

@prnppp - daj namiar na tego gimnazjalistę. Z chęcią dam mu parę zleceń to zobaczymy. Jak zakoduje layout, zrobi ładne rwd i optymalizacje. Chyba ze myślisz wordpresowcach z edytorami divi i płatnymi szablonami.
Widocznie coś jednak potrafię.


@AnonimoweMirkoWyznania: albo ktoś sobie nie zdaje sprawy z tego, że daje się nieźle dymać ;-)

a co mam więcej do ogarnięcia dla zwykłych hostingów? przecież pisałem że strony dla zwykłych małych i średnich firm? Mam stawiać dedyka dla strony co ma kilka wejść dziennie? Sory ale za 3tys to nie chciało by mi się odbierać telefonów od ich klientów.


@AnonimoweMirkoWyznania: nie ale chociaż miej resztki honoru
@Pan_Jerzy kolego serio piszesz? To ile Twoim zadaniem powinien zarobić? 3k? Tyle to na budowie zarobi. A tutaj jednak coś musi wiedzieć. Wiadomo nie wyciągnie 10k ale spokojnie powinien te 5k-6k wyciągnąć.