Wpis z mikrobloga

#mintos #kredyty #inwestowanie #dochodpasywny #pieniadze #zarabianiewinternecie

Wpis #1 'Okres Karencji'
Wpis #2 'Odsetki za zwloke'
Wpis #3 'Wplywy z kar'
Wpis #4 'Ranking Mintos'
Wpis #5 'Gwarancja wykupu'
Wpis #6 'Gwarancja grupy'
Wpis #7 'Struktura inwestycji'
Wpis #8 'RRSO'

Wpis #9
Dla wszystkich którzy interesuja sie inwestowaniem w kredyty p2p (Peer to Peer) na platformie Mintos zaczynam serie w bede opisywal parametry którymi powinnismy sie kierowac decydujac sie na inwestycje w danej firmie kredytowej.

Parametr #9 : Rynek Wtórny
Inwestowanie jest najczęściej równoznaczne z zamrożeniem kapitału. Kupując mieszkanie na wynajem lub miejsca parkingowe musimy pogodzić się z faktem, że przez najbliższe kilkanaście lat nie będziemy mieli dostępu do całej zainwestowanej kwoty. Oczywiście przychód z tych inwestycji będziemy widzieli co miesiąc na swoim koncie, ale na całą kwotę będziemy musieli poczekać. Co jeśli jednak inwestor pilnie potrzebuje pieniędzy ? Co jesli znajdzie się w trudnej sytuacji i kapitał potrzebny jest tu i teraz ? Przy inwestycjach na platformie mintos z pomocą przyjdzie Nam rynek wtórny.

Czym jest rynek wtórny?
Rynek wtórny to nic innego jak miejsce w którym możemy sprzedać kredyty które stały się dla Nas mniej interesujące/opłacalne, kredyty zagrożone brakiem spłaty lub takie na których chcemy dodatkowo zarobić. Rynek wtórny oferuje również możliwość kupna kredytu oferowanego przez innego inwestora lub odzyskania kapitału w sytuacjach nagłych.
Częstym powodem sprzedaży kredytów na rynku wtórnym jest zmiana nominalnego oprocentowania. Jak wielu z Was wie, mintos ma okresy, w których oprocentowanie jest zmienne. Są okresy gdzie inwestując w euro oprocentowanie w wysokości 15% to norma a są też takie gdzie za 13% oddalibyśmy wszystko. W sytuacji gdzie na rynku pierwotnym nie możemy znaleść interesującego Nas kredytów, możemy poszukać ich na rynku wtórnym.
Kolejnym częstym powodem do inwestycji na rynku wtórnym jest inwestycja w kredyt bez gwarancji wykupu ( więcej informacji o tym parametrze znajdziecie we wpisie #5). Taka sytuacja może się zdarzyć gdy inwestujemy manualnie i nie zwrócimy uwagi na ten parametr. Z mojego doświadczenia wiem, że takie kredyty da się sprzedać, potrzeba do tego tylko trochę cierpliwości.
Następnym powodem inwestycji na rynku wtórnym może być chęć wycofania kapitału. Są takie momenty w życiu gdzie zainwestowane pieniądze są nam potrzebne, nie za miesiąc czy rok ale tu i teraz. Jeśli inwestujemy w kredyty z gwarancją wykupu to ich sprzedaż nie powinna być najmniejszym problemem. W ostatnim miesiącu udało mi się sprzedać kredyty o wartości kilku tysięcy zł w niecałą godzinę. Były to jednak wyłącznie kredyty bez opóźniej z gwarancją wykupu.

Zniżka/Zysk na rynku wtórnym
Inwestując na rynku wtórym możemy spotkać się z parametram określonym jako zniżka/zysk. Inwestor odsprzedając udziały w kredycie może chcieć odzyskać nie tylko to co zainwestował ale również dodatkowo zarobić. Wystawiając kredyt na rynku wtórnym, możemy ustawić dodatkową cenę (zysk) którą chcemy otrzymać od potencjalnego inwestora. Ma to miejsce najczęściej w przypadku kredytów o dobrym oprocentowaniu które kupujemy z zamiarem sprzedaży. Przykładowo jeśli zainwestujemy w kredyt o oprocentowaniu 15% a po miesiącu oprocentowanie na platformie spadnie do np. 13% to bez problemu sprzedamy ten kredyt za większą kwotę niż nasza pierwotnie zainwestowna kwota.
Możemy być też w odwrotnej sytuacji. Zainwestowaliśmy pieniądze w czasie gdy oprocentowanie było na niskim poziomie ale teraz rośnie. W tym wypadku możemy zastosować odwrotną strategię. Możemy sprzedać kredyt ze zniżką. Oznacza to, że kupujący zapłaci niższą kwotę za udziały w kredycie niż ta którą my uiściliśmy.
Zniża i zysk mieszczą się w przedziale od -20% do +20%, najczęściej jednak nie są one wieksze/mniejsze niż 1%.
Dla przykładu jeśli inwestujemy w kredyt ze zniżką -10% którego wartość do inwestycji wynosi 100€ to będziemy mogli taki kredyt kupić za kwotę 90€. W odwrotnym przypadku, jesli chcemy kupić kredyt który jest wystawiony z zyskiem 10%, to będziemy musieli za taki kredyt zapłacić 110€. Jeśli wystawimy niechciane kredyty ze zniżką powyżej 1% to możemy być spokojni że ktoś się na nie skusi. Na mintosie są aktywne osoby które zarabiają na rynku wtórnym lub jest to ich główne źródło zysku. Ponadto jeśli wystawiamy kredyty ze zniżką, możemy szybko odzyskać Nasz kapitał.

Dlaczego pisze ten poradnik?
Od dłuższego czasu inwestuje w kredyty osobiste i zachęcam ludzi do takich inwestycji. Oczywiście na sam koniec to Wasza sprawa co robicie z pieniędzmi ale zawsze motywuję do pomnażania kapitału. Oczywiście można trzymać oszczędności na lokacie 1-2% ( co oznacza dla Nas stratę gdyż inflacja postępuje szybciej niż zysk z takiej lokaty ), jednak przy minimalizacji ryzyka możemy mieć 12-16% w skali roku inwestując na platformie mintos. Jeden powie ze to mało jeden ze dużo. Ta strona to nie miejsce gdzie pomnożysz swoje oszczędności w tydzień ale obecnie zwrot jest lepszy niż np. z inwestycji w nieruchomości (w zależności od rynku od 3% do 10%). Ja inwestując duże sumy osiągam obecnie zwrot na poziomie 14.19% (wartosc aktualizowana) co jest dla mnie naprawdę zadowalające. Inwestować można już od 43zł(10€)

Zachęcam do kontaktu. Gdyby ktoś miał pytania na jakiej zasadzie działa ta strona, jak wybrać odpowiednie kredyty i minimalizować ryzyko to proszę śmiało pytać. Bardzo chętnie podzielę się moim doświadczeniem. Inwestuje w PLN, EUR, RUB.

Załączam też link rejestracyjny z którym przy rejestracji dostaniecie tzn cashback od zainwestowanych srodów. Przykładowo jesli zainwestujesz 1000€ to dostaniesz 20€ zwrotu od strony (oraz osoba polecająca ). Bez tego linku nie dostaniesz nic.
Przy rejestracji z tego linku dostaniecie dodatkowo od mojej osoby dokument ze szczegółowym zestawieniem wszystkich firm na mintosie wraz z najważniejszymi wskaźnikami które ułatwiają decyzje o podjęciu inwestycji.


Tutaj link do rejestracji bez polecenia ---> zwykła rejestracja bez bonusu za inwestycję
Pobierz pszymczyk2 - #mintos #kredyty #inwestowanie #dochodpasywny #pieniadze #zarabianiewint...
źródło: comment_C4fvTrPbjw989oNr0QcqwbxKbjpXHQiH.jpg
  • 9
@pszymczyk2: jedyny minus jaki dostrzegam to, że nie można wybrać w jakie firmy inwestować, przez co niektóre pożyczki są bez odsetek za okres zwłoki tylko z karami. No i też zarabia się parę procent mniej, ale za to nie trzeba na to w ogóle poświęcać czasu.
@pszymczyk2: Wybrałem sobie pożyczki na rynku wtórnym i jak przechodze do potwierdzenia to mam informacje:

Wybrano pożyczkę sprzedaną z zyskiem. Jeżeli pierwotny pożyczkodawca ponownie kupi tę pożyczkę przed jej końcowym terminem, możesz ponieść stratę.


Mógłbyś wytłumaczyć na chłopski rozum co to znaczy? Najlepiej na jakiś przykładzie
@nuker92: Oczywiscie. Wyobraz sobie ze kupujesz na rynku wtórnym pozyczke ktora powinna zostac splacona za 3 miesiace. Przyjmijmy ze kupujesz ja za 102€ (100€ wartosc pozyczki i 2€ dla tej osoby ktora Ci ja sprzedaje). Wyobraz sobie teraz, ze firma ktora udzielila ten kredyt powie ok, zabieramy ta pozyczke z rynku i sami ja sfinansujemy (Maja takie prawo). Co sie wtedy stanie? Kupisz pozyczke za 102€ a firma ktora ja udzielila