Wpis z mikrobloga

jaki zestaw router stacjonarny + modem lte kupić, po prostu żeby wpiąć modem lte do routera i żeby to działało, nie trzeba się za dużo bawić z tym, ogólnie planuje jakieś używane, żeby było w miarę jak najtaniej, bo tylko jedno urządzenie ma być do tego podłączone i to urządzenie będzie stało jakiś metr od routera, a co do modemu lte, to taki podstawowy 150/50 wystarczy też bez problemu (nie musi mieć możliwości wysyłania niczego, bo pakiet będzie ogarnięty przez telefon, a później przez profil na stronie operatora)

#plus #orange #play #tmobile #lte #4g #modem #router #internetmobilny #komputery #wifi #pcmasterrace #pytanie
  • 15
@Miecz12: H to chyba Hilink, że podłącza się i sam instaluje dla siebie sterowniki bez miliona programów, ja mam z Playa, kupiłem kiedyś od dziewczyny z OLX z mojej okolicy w 2016 roku i działa do dziś z każdą kartą od każdego operatora, niezależnie czy miałem go w porcie usb czy w routerze, jeszcze nie sprawił mi żadnego problemu, z routerem tp linka szybko nawet się konfiguruje i po na przykład
@Marcis: a musiałeś coś instalować żeby działało prosto z routera, czy router go od razu wykrywał i wszystko działało?
i po odłączeniu od prądu też się samo wszystko włącza i działa?
@Miecz12: jedyne co zrobiłem to ściągnięcie pinu z karty w nju, nie wiem czy by prosiło o podanie pinu jakby modem był w routerze, na pc woła o pin jak jest ustawiony, jak podpiąłem modem do routera to nic nie robiłem, oprócz zmiany hasła, bo stockowe jest za słabe, tak po wyłączeniu i ponownym włączeniu prądu router się włącza i pozyskuje neta z modemu, nie trzeba konfigurować od nowa, router ma
@Marcis: dzięki wielkie, nigdy wcześniej nie używałem modemów mobilnych, a tym bardziej z routerami więc wolałem się upewnić, żeby potem się z tym nie męczyć, bardzo mi pomogłeś :P