Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witajcie,
Mam w sumie trudną decyzję która zadecyduje o moim przyszłym losie, dostałem się do Technikum na profil Technik Mechanik - operator obrabiarek skrawających do szkoły katolickiej, kursy na spawacza i wózek widłowy za darmo itd. (o ile bym się dobrze uczył), wpadł mi pomysł do głowy by przenieść się na profil Technik grafiki i poligrafii cyfrowej do innej szkoły, oba w sumie kierunki mi się podobają, w grafice już trochę siedziałem lecz jakoś nie myślałem wcześniej że wiązałbym z nią przyszłość, i troszkę się to zmieniło. Jak myślicie, co jest bardziej przyszłościowe i opłacalne do ukończenia? na co byście się zdecydowali na moim miejscu? Po ukończeniu TM-OOS raczej nie zdecydowałbym się na studia, zaś na grafiku jest duża szansa że się bym zdecydował(o ile by sytuacja i chęć pozwalały). Liczę na normalne i konstruktywne wypowiedzi :)
#szkola #rokszkolny

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: #!$%@? od branży kreatywnej jak najdalej. Jestem grafikiem 3D i chętnie bym popracował fizycznie. Zdrowie siada od ciągłego siedzenia przy biurku, musisz do czasu pracy doliczać czas na ćwiczenia. Wiecznie niezadowoleni klienci chcący poprawiać byle pierdoły, wchodzą na głowę jak się dasz choć przez chwilę. Ciągły stres, bo do końca nie wiesz jak wyjdzie. Tak samo w każdej branży kreatywnej, masz coś zrobić ale nie wiesz co. To nie malarstwo
@AnonimoweMirkoWyznania obrabiarki to według mnie zdecydowanie lepsza opcja. Jak nauczą Cię praktycznie posługiwać się CNC to wygryw. Zobacz zresztą ile jest pracy nawet dla ludzi bez doświadczenia. Możesz wtedy dorzucić potem jakieś zaoczne studia inżynierskie, które w jakiś sposób się połączą z tym co umiesz i będzie git.