Wpis z mikrobloga

#arduino #iot #homeautomation #esp8266
Ma ktoś jakiś gotowy projekt/pomysł na bezprzewodowe ds18b20 zasilane 18650? Na tą chwile mam to opartę na esp8266 przechodzące w deep sleep co 60s, niestety wytrzymuje max 12-13dni i trzeba zmieniać baterię.
Odczyt/wysłanie temp musi być co minute.
Może przejście na arduino i 433mhz? Odległość od czujnika do matki bazy to max 5m w lini prostej.
  • 32
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@drag_op: Widzę, że jesteś dumny ze swojego projektu. Ale może wyjaśnisz z czego? Z tego, że Arduino użyłeś w e-papierosie? Przerost formy nad treścią. Ale przed kolegami będziesz szpanował jakiego to ty (specjalnie z małej litery) masz e-papierosa. Może byś lepiej wykorzystał Arduino
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@drag_op: pomiar co minutę powinien dać ze 3 miesiące w Deep sleep. Albo coś ci za dużo prądu ciągnie bokiem, albo program mało optymalnie napisany. Espressif wypuściło specjalny soft na te moduły które nie działają na typowym standardzie WiFi przez co bardzo skraca się czas wykonywania pomiarów, ale nie mogę tego znaleźć.
@drag_op: Pewnie nie za każdym razem po wybudzeniu nie łączy się poprawnie do sieci. Miałem taki problem. Od kiedy zrobiłem w kodzie coś takiego że po wybudzeniu próbuje łączyć się max 2 razy - jak się nie uda idzie spać ponownie, bez tego potrafił zwisnąć i wciągać 200mA przez parę minut.
@morsisko: @houk: @dktr: @Solitary_Man:
Wygląda to tak: Start -> podłączenie do wifi -> pobranie temperatury -> pobranie napięcia na procku -> wysłanie po api -> deepsleep 60s.
Zrobiłem to na module NodeMcu v3, może on jest zwyczajnie bardziej prądożerny niż taki esp-07.
Kod oczywiście napisany i działa, ale nie myślałem jakoś zbytnio nad optymalizacją - wezmę to pod uwagę.