Wpis z mikrobloga

Dostałem ostatnio za darmo PCta, a jego sercem jest legendarny Phenom II x4 955 Black Edition. Nie mam na razie potrzeby kupowania czegoś nowego, ale taki lekki upgrade bym tam może wstawił, bo płyta (http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-870a-usb3rev_31) obsługuje buldożery. Nie znam sie jednak zupełnie na AMD z tego okresu, wiem tylko tyle, że były w większości dość mierną serią. Szczątkowe benchmarki czy inne filniki ba YT też średnio pomagają.

Przeznaczenie: raczej zwykłe przegladanie internetu i pewnie jakieś nie wymagające gierki.

Teraz czas na pytanie: upgrade czy overclocking Phenona? A jeśli jednak ulepszenia, to fx 6300 czy fx 8120?

#pcmasterace #komputery #podzespoly #upgradepc
  • 9
@Harmideron: Jeśli tylko do grania, to nie warto. Miałem podkręconego 965 BE, zmieniłem na fx 8320 i gry nie działały lepiej na nowym COU. Inna sprawa, że więcej rdzeni przydawało się podczas kompilacji.
@Raciatek Miałem dokładnie tę płytę i
1. Ledwo na niej podkręcisz, nie będzie to w żadnym stopniu zadowalające OC
2. Mi padły w ciagu ~3,5 lat używania port SATA i jeden bank pamięci RAM (na szczęście ten którego normalnie nie używałem)
@Harmideron: @rumcajs666: @XkemotX: dziękuję panowie za informację, może jak mi sie trafi jakiś Phrnnom x6 lepszy, to pomyślę nad zmianą :)

@XkemotX: mam mieszane uczucia co do Twojego info, sam widziałem jak leciał na 3,8 GHz kiedy mi go przyniesiono. Dopiero potem obniżyłem wszystko do stckowych wartości, ze względu na stan czystości PC i częste wywalanie systemu. Ale teraz po przeczyszczeniu mam na nim stabilne 37 stopni w