Wpis z mikrobloga

Pytanie do ludzi z #apple #macbook #macbookpro #laptopy
Czy taka oferta jest za dobra żeby była prawdziwa? Tym bardziej, że jest dużo innych identycznych modeli, które podchodzą nawet do 5k. Może to kwestia baterii, albo czegoś o czym nie wiem?
https://allegro.pl/oferta/macbook-pro-a1398-i7-4770hq-16gb-256ssd-42729-8122320415

Szukam dobrej maszynki do developmentu do ~5k brutto (potrzebuję FV) i z tego co widzę, to chyba najlepsze będą właśnie używane macbooki ~2015. Miałem kiedyś służbowego MBP 2016 i niestety nie da się z niego normalnie korzystać przez problemy z klawiaturą.
XPSy 15 są znów za drogie i podobno bardzo problematyczne (7k~ za refurba z 2018) a z drugiej strony jakieś Lenovo czy inne wynalazki mnie nie przekonują.
  • 3
  • Odpowiedz
@drajvver: ten mak ma 5 lat, jest zdezelowany, z wgnieceniem albo wgnieceniami na obudowie

3500 zł za używanego 5 letniego maka z nieznanym pochodzeniem, pewnie naprawiany

Jak uważasz ze xD 2016 i nowsze nie nadają się do pracy przez klawiaturę ( miałem 4 modele z ta klawiatura i tylko w jednym był problem), a uważasz ze 5 letni mak z #!$%@? wie skąd w nieznanym stanie nie zesra ci się szybciej
  • Odpowiedz
@ewridejhardtrajning: dla mnie po prostu ta klawiatura dyskwalifikuje tego laptopa, pracowałem na nim rok, klawisze albo wciskaly się potrójnie, albo nie rejestrowalo kliknięć w ogóle.
Inni w biurze mieli modele z 2015 i wydawały się dużo lepsze pod każdym względem, poza wydajnością ;)
Pytam bo nie znam rynku Apple całkowicie, od zawsze dzialalem na Windowsie
  • Odpowiedz