Wpis z mikrobloga

@mateoelo dla mnie śnieżka była trochę rozczarowaniem bo jest tam w cholerę turystów. Ponieważ jest tam wyciąg większość ludzi nawet nie fatyguje siw by pochodzić po gorach tylko wyjeżdżają na wyciąg a potem nim wracają xd więc na szlaku malo ludzi a na sZcZycie nagle tlumy z dzieciakami i takie o co chodzi. Aczkolwiek samo wchodzenie i schodzenie to fajne przezycie i sa niezle widoki. Po prostu zachecam do wiekszych tripow
@mateoelo czarny jest początkowo dość strony, ale druga część jest stosunkowo lagodna, a momentami nawet płaska. Ogólnie Czarny jest szybszy, na specjalnie widoki przy podejściu się nie nastawiaj bo nie ważne jak pojdziesz będziesz szedł w lesie, dopiero od jakiejś wysokości zaczyna się przerzedzać. proponuję wejście czarnym, a zejście w zależności od sił kolejka, Wang, albo Skalny Stół
@kaspah
Właśnie wczoraj sprawdzałem i mam pokój wynajęty na ulicy sarniej więc od centrum trochę daleko ale za to bliżej do wejścia na szczyt :)
Trochę ogranicza mnie czas bo dojadę tam koło południa i w ten sam dzień muszę wejść bo następnego dnia wjeżdżam rowerem ale właśnie dzięki waszym wskazówkom widzę że nie powinno być tak źle z wejściem
@heatnation a jak na szczycie z pogoda? Śnieg jeszcze leży?
@mateoelo niee, śniegu nie było, ale pogoda zmienia się naprawdę bardzo szybko. Podczas wejścia słońce i lekki wietrzyk, trochę chmur, podczas zejścia złapała nas ogromną ulewa. Co prawda pogoda sugerowała deszcze koło 17 na Śnieżce, ale zaczęło się po 15.
@mateoelo ja większość trasy szłam w t - shircie, dopiero jak zaczęło padać założyłam grubszą kurtkę, bo wtedy zrobiło się naprawdę zimno. Weźcie foliowe przeciwdeszczówki, my nie kupiliśmy i żałowałam, bo mimo zapiętej kurtki i kaptura byłam cała przemoczona. Dobrej pogody!
@mateoelo: Ja Ci doradzę tak - wejdź czerwonym, przez kocioł Łomniczki. Powyżej schroniska masz świetne widoki. Wprawdzie od wodospadu musisz pokonać dwustu metrowe przewyższenie, ale nie jest tak źle.
Na Śnieżkę weź przede wszystkim coś, co ochroni Cię przed wiatrem.

Jest to trasa na pół dnia


@Chytrylis: A nie więcej? W końcu to dwadzieścia kilometrów w górach i trzeba się jeszcze wyrobić w godzinach otwarcia kolejki w Szklarskiej.
@Nitro_Express:
https://mapa-turystyczna.pl/route?q=50.7392720,15.7290370;50.7922641,15.5133390

no w sumie tak, z 8 godzin jeżeli mówimy o trasie Karpacz-Karpacz i przejazdami. Ale np. jak ja planuje trase i zamierzam wyjść np. o 9-10 i np. jest trasa że ooo 6 godzin wyczerpująca to sobie mysle - ale hej, przecież jak wróce będzie 15-16 :P i co ja mam dalej robić? I wtedy zwykle biore większą trase ;). No w każdym razie w Karpaczu są takie nudy
@Chytrylis

Że się wtrace w rozmowę ja właśnie mam tak że przyjadę pewnie ok 12 do Karpacza i od razu mam zamiar iść wyrobić się do zmroku i tyle więc po innych gorach raczej nie pochodzę, ale za to za rok chyba pojadę na tydzień zamiast morza