Wpis z mikrobloga

Mireczki and mirabelki, jak własciwie wygląa praca na stanowiskach "regionalny manager sprzedaży, kierownik regionu etc" dla mnie te wszystkie zawody podchodzą pod jeden o nazwie "Handlowiec". Mamy tutaj takich? Zastanawiam się czy nie spróbować czegoś takiego...
#pracbaza
  • 3
  • Odpowiedz
@Shusey: Powiem tak...pracowałem jako sprzedawca w jednej z Warszawskich galerii. Jedna z czołowych marek elektroniki (nie RTV ani Media ani żadna sieciówa).

Dobrze znałem się z "regionalnym" i o ile wiem to gra nie jest warta świeczki. Masz sporo obowiązków (głównie papierologia, rekrutacja nowych pracowników, wożenie sprzętu, ogarnianie sklepów w pobliżu, sprawdzanie tabelek itd, rozwiązywanie sporów) .

Ogólnie mój kolega po roku bycia regionalnym zrezygnowal...to najczęściej 200 zł do wyplaty dodatkowo
  • Odpowiedz
@Shusey: Na przestrzeni ostatnich lat zauważyć można, że stanowiska menadżerskie są spłycane i tracą na wartości, właśnie przez określanie zwykłego handlowca kierownikiem regionu. Realnie regionalny, to osoba, która odpowiada za pracę handlowców, negocjacje z kluczowymi klientami, zatwierdzanie budżetów etc. Raczej na stanowiska menadżerskie potrzebne jest doświadczenie w konkretnym obszarze, więc typowo z buta nie dostaniesz takiej pracy.
  • Odpowiedz