Wpis z mikrobloga

#leasing #samochod

Hej mirunie - dostałem oferte leasingu z mazdy i krótko mówiąc jest słabo, wychodzi jakieś ~15%, plus jak czytam tabele opłat (2000zł szybsze zakończenie umowy, 100zł wyjazd z kraju, 300zł dodatkowy kierowca, 200zł zmiana adresu xD) to mi sie słabo robi

Poleci ktoś jakąś dobrą firmę co mi leasing rozpisze?
  • 14
@fuKlanAdraHrepuS: musi, już wybrałem w zasadzie :)
VAGi oglądałem, ale:
- audi w #!$%@? drogie i w konfiguracji mazdy lekko 200k wychodziło
- VW brzydkie
- Mercedes iks de, jeszcze drożej niż audi wychodziło

więc nawet z 15% leasingiem wychodzi taniej niż tani leasing w audi/mercu
krótko mówiąc jest słabo, wychodzi jakieś ~15%


@Rabusek: Przy jakich warunkach (jaka wysokość wpłaty, ilość rat i wysokość wykupu), bo każdy z tych czynników ma duże znaczenie?

Inna sprawa, że Santander Consumer Multirent faktycznie jest dość słabą firmą, podobnie jak VW Leasing (który ktoś polecał w komentarzach) jeśli chodzi o obsługę w trakcie i różne takie sztuczki, które stosują, żeby wycisnąć dodatkowe PLNy z klienta.
@Rabusek: Przy jakich warunkach (jaka wysokość wpłaty, ilość rat i wysokość wykupu), bo każdy z tych czynników ma duże znaczenie?


@Jarek-FmLeasing: wartość całkowita 155k, wpłata własna 5%, ilość rat 47 (ale prosiłem o 59 i nadal na taką wycene czekam), wysokość wykupu 1%
wartość całkowita 155k, wpłata własna 5%, ilość rat 47 (ale prosiłem o 59 i nadal na taką wycene czekam), wysokość wykupu 1%


@Rabusek: W takim razie 115% to faktycznie przegięcie. Dobra oferta powinna zaczynać się w okolicach 110% i w dół.

jakie debilne parametry, daj to wyliczyć komuś kto pokaże Ci jak działają leasingi.


@doktorali: Co jest debilnego w tych parametrach?

no chyba, że chcesz to stuknąć na GAPa wtedy
@Rabusek: W takim razie 115% to faktycznie przegięcie. Dobra oferta powinna zaczynać się w okolicach 110% i w dół.


@Jarek-FmLeasing: jakiś mirek mi już wysłał ofertę na ~110% na 5 lat z normalnymi kosztami aneksów i wykupu :)

@doktorali: tylko raczej biorę auto na lata, a nie na 5 i do wymiany. Pewnie różowa będzie nim jeździć jak mi sie znudzi, ale nie planuje go sprzedawać.