Wpis z mikrobloga

Cześć,
Kontynuując nauczanie oraz szkolenie, głównie z tematyki .NET Core, mikroserwisów oraz architektury (m.in. jako trener z ramienia Bottega IT Minds), razem z Darkiem (z którym nagraliśmy jakiś czas temu darmowy kurs "Distributed .NET Core) postanowiliśmy wydzielić współdzielony kod, który przewijał się w ramach wspomnianego kursu w projekcie (a jakżeby inaczej ( ͡° ͜ʖ ͡°)) Common do zbioru małych, lekkich i możliwie niezależnych od siebie paczek.

Całość nazwaliśmy Convey - znajduje się tutaj pierwsza wersja dokumentacji, a samo rozwiązanie pomaga na integrację z różnymi usługami jak np. RabbitMQ, Consul, Fabio, Jaeger, Grafana, Prometheus etc. dostarcza też abstrakcje, dzięki którym można np. definiować Web API bez konieczności tworzenia kontrolerów jak np. tutaj.

Na naszym organizacyjnym GitHubie pojawiły się też 2 nowe projekty: Pacco - przykładowy system zbudowany z 10 mikrousług, skupiający się na domenie dostarczaniu ekskluzywnych paczek (tzw. rywalizacja o "zasoby") - o nim więcej w niedalekiej przyszłości w ramach kolejnego kursu ( ͡° ͜ʖ ͡°), oraz drugi, znacznie prostszy do ogarnięcia na start NPost.

#programowanie #dotnet #dotnetnews #dotnetcore #opensource #akademiaspetza #programista15k #spetz

P.S.

Na załączonym wystąpieniu, omawiam właśnie niektóre z potencjalnych wyzwań i problemów :).
spetz - Cześć,
Kontynuując nauczanie oraz szkolenie, głównie z tematyki .NET Core, m...
  • 12
@spetz: wszystkie narzędzia które wymieniłeś są napisane w golangu,zastanawia mnie fenomen tego języka, z tego co patrzyłem to performance np. odnośnie .net cora nie jest jakiś super []

próbowałeś może pisać w golangu? Masz o nim jakieś zdanie?
@unm4sked: ciężko powiedzieć, na pewno jest to lekki język, stworzony do aplikacji webowych oraz rozproszonych, a co do wydajności to się zgadzam. Widocznie był ku temu jakiś powód (że napisano w nim wspomniane narzędzia), ja tylko bawiłem się Go chwilę i wyglądał przyjemnie ale chyba za bardzo jestem przyzwyczajony do klasycznego OOP i modelowania domeny.

@brzdekajacy-taboret: o to sprawdzę, ostatnio trochę śledziłem Consul Connect oraz Istio ale nadal jestem zdania,