Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad kupnem mieszkania w Gdyni. Interesuje mnie mieszkanie 3 pokojowe 50-60 m2, w okolicach obwodnicy. Zdolność to około 400 tys zł. Proszę Mirków o opinię:
1. czy jest sens teraz kupować,
2. czy Waszym zdaniem ceny mieszkań spadną, jeżeli tak to kiedy xD
3. jakich polecacie deweloperów na terenie Trójmiasta
4. jakie polecacie inwestycję
#mieszkanie #gdynia #nieruchomosci
  • 19
@Norskee: Całe życie mieszkałem w blokach i mam wyobrażenie w domu jest mnóstwo rzeczy do roboty, a za bardzo nie mam na to czasu. Więc na razie wolę mieszkanie ;)
Co do punktu 4 to najbardziej mi odpowiadają inwestycję invest sarko ze względu na lokalizację i cenę. Może ktoś ma jakąś wiedzę na temat tego dewelopera?
@Certis: niedawno sprzedałem mieszkanie w Gdyni, niedaleko obwodnicy, 3 pokoje na 61m za nieco wiecej. Uda Cię dostać za 400k, może do małego remontu, np łazienka. Szczególnie starsze bloki na Karwinach i Dąbrowie
@kaziuwichura: Owszem, ale pracowałem w tamtych rejonach przez kilka lat i to na dodatek kilka lat temu - nie ma bardziej #!$%@? i #!$%@? miejsca w Gdyni pod względem korków/stłuczek/wypadków. Dla mnie wszystko co za estakadą to kpina pod względem infrastruktury - a Szczur na potęgę pozwala budować kolejne mieszkania, a przepustowość jak była ujowa tak nadal jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Certis: Kupuj kupuj taniej nie będzie... to samo mówili przed ostatnim kryzysem. Sprawdź cenę m2 w porównaniu do mediany zarobków. Zobacz też kto kupuje mieszkania w centrum i odpowiedz sobie na pytanie dlaczego mieszkania w kiepskich lokalizacjach podrożały w ciągu ostatnich 12msc o 20-30%. Wystarczy sprawdzić średnia cenę metra na szadółkach rok temu i teraz, nie mówiąc już o cenie 2 lata temu.
@Certis: ja kupiłem tydzień temu 3 pokoje, 54m^2 za 370tys. na Witominie. Ogólnie polecam, bo do obwodnicy blisko i nie licząc obwodnicy do centrum Gdyni lub Gdańska można się dostać 2 drogami, poza tym dużo miejsc parkingowych, a do Lidla i Biedry rzut beretem. No i malo patologii.
Tak. Trójmiasto.pl i otodom. Najlepiej ustawić sobie dział z ogłoszeniami na stronę startową, często odświeżać i dzwonić jak pokaże się coś fajnego.
Ogólnie odradzam oferty od biura nieruchomości z papryką w nazwie, bo zawyżają ceny - te co kupiłem wystawili za 410tys, a po wycenie wyszło, że było warte 385tys. Potem może być problem, bo bank da maksymalnie tyle kasy ile na wycenie wyjdzie. Na szczęście dla mnie właściciel korzystał z usług