Wpis z mikrobloga

Elo, noszę się z zamiarem kupna Fimi X8 SE jako pierwszego drona, i w związku z tym mam kilka pytań:

1. Czy na pewno podany powyżej dron to dobry wybór?
2. Czy ktoś słyszał/wie/widział jak przerzucić go na FCC lub modować na inne sposoby?
3. Słyszałem że zamawiając od majfrendów ze wschodu warto przepuszczać hajs przez PayPala. Prawda to? I czy można przepuszczać bank>revolut>paypal ? ostatnio miałem problem z podpięciem wirtualnej karty revolutowej pod paypala.
4. Co lepiej, banggood czy gearbest ?
5. Pewnie jeszcze coś, ale będę podpytywał na bieżąco.

Generalnie założenie jest takie, że spróbuje w życiu nowej rzeczy, i jak się wkręcę to może jakiś custom z części, a jak nie to poleci na alledrogo i dużo na zakupie nie stracę.

#drony #dron #pytanie #paypal
  • 11
1. Czy na pewno podany powyżej dron to dobry wybór?

W teorii "parametrów marketingowych" - bardzo fajny.
W praktyce - do kitu, bo:

2. Czy ktoś słyszał/wie/widział jak przerzucić go na FCC lub modować na inne sposoby?

Niestety nic. I to jest największy problem, bo realnie urywa ci się po 400-500m wizja, czasem "na pustych polach" do 700m polecisz przy klatkującym i zrywającym video...

3. Słyszałem że zamawiając od majfrendów ze wschodu
@przemo2164: a wiesz, że możesz latać tylko w zasięgu wzroku? I takim powyżej 600g nie polatasz w miastach, a poza nimi musisz zachować odstęp 100 metrów od zabudowań, zgromadzeń itd. Oczywiście też nie wolno latać nad ludźmi.
A jeśli chodzi o drony do 600g to możesz latać już kilometr od lotniska, w mieście itd.
Czy FiMi to dobry wybór musisz odpowiedzieć sobie sam. Dla mnie dobrym wyborem był Mavic Air. Wcześniej