Wpis z mikrobloga

Kolejny raz @Moderacja opierając się manipulacjach pewnej osoby nakręcającej wobec mnie kampanii oszczerstw i seansy nienawiści, usuwa całkowicie bezpodstawnie mój komentarz. Co w nim było? Trochę na temat współczesnego neofaszyzmu, radykalnej prawicy i alt-rightu. Wpis miał zarys wyraźnie antyfaszystowski, co rozmówcy się kolejny raz nie spodobało, nie wiedzieć czemu, czyżby rozpatrywał to jako atak personalny? Ale nie o tym, naprawdę nie jest to ktoś godny poświęcania większej uwagi. W Naruszeniach widzę, że prawdopodobnie poszło załączony obrazek. Co to było? Satyryczne przedstawienie "typowego radykalnego prawicowca" twierdzącego, że w Polsce problem faszyzmu nie istnieje. Miało oczywisty charakter informacyjny i antytotalitarny. Powiem więcej, wyszukiwarka grafiki Google wskazuje, że był on już używany na wykopie, niestety nie mogę odnaleźć wpisu, dysponuje natomiast bezpośrednim linkiem. A autorem obrazka jest (najprawdopodobniej) człowiek prowadzący blog, na którego łamach zajmuje się krytyką nacjonalizmu. Dodam jeszcze jedno - na końcu komentarza uprzedziłem moderacje o takiej intencji, przewidując prawdopodobieństwo takiego rozwoju toku wydarzeń po wcześniejszych podobnych doświadczeniach...
Pytanie brzmi: jakie są więc podstawy skasowania mojego komentarza? Przecież takie użycie tych symboli w ŻADEN sposób nie koliduje ani z regulaminem wykopu, ani polskim prawem - jak by tak było, to należałoby chyba ocenzurować Wikipedię czy aktywistów zajmujących się zwalczaniem neonazizmu - działania chociażby na wykopie sugerują chyba że takie fantazje i zapędy ma skrajna prawica..

Link do usuniętego komentarza: https://www.wykop.pl/wpis/43187127/#comment-152356963

Wołam @m__b @a__s
Komentarz usunął #nmm a odwołanie uznał za nieprawidłowe #mtm
Poprzedni wpis z krytyką, bez podania przyczyny usunęli #nmm a odwołanie za nieprawidłowe uznał #5oul
Moderacja nie zachowuje uczciwej i obiektywnej postawy, ulega naciskom czyichś wymysłów, krępując swobodę normalnej dyskusji. Równocześnie olewa kompletnie kłamstwa oczerniające moją osobę.

#antykapitalizm #moderacja #moderacjacontent #afera #wykop #neuropa #antifa #bekazprawakow #urojeniaprawakoidalne #prawackalogika
  • 2