Wpis z mikrobloga

Czy Świątek osiągnie więcej niż Radwańska (tj. wygra Wielkiego Szlema lub będzie nr 1 w rankingu WTA)?

#tenis

Osiągnie więcej?

  • TAK 50.9% (27)
  • NIE 49.1% (26)

Oddanych głosów: 53

  • 12
@smartfonik: Teraz sprawdziłem, Radwańska była 2 w rankingu, doszła do finału Wimbledonu i pół finału Australian Open. Większe szanse na trafne przewidywania mają ci co mówią, że więcej niż Radwańska nie osiągnie. Ja bym zaryzykowa i jedynie powiedział, że uzyska lepszy wynik na igrzyskach olimpijskich.
@Norev: Zdefiniujmy pojęcie supertalent. Nową Sereną Williams raczej nie będzie, ale papiery na to, by na dobrą dekadę zagościć w ścisłej światowej czołówce to zdecydowanie ma, zwłaszcza, że na ten moment największe braki zdaje się mieć w sferze mentalnej. A tu akurat z każdym miesiącem jest szansa na postęp (nie oznacza, że on nadejdzie, u Kyrgiosa latka lecą, a mental wciąż szoruje po dnie).
@rooger Jeżeli chodzi o generację młodszych to lepszymi umiejętnościami wykazuje się Andreescu czy tez Anisimova. Przez pół roku zrobiła duży progres, ale nie oszukujmy sie, na chwilę obecną jest to zdecydowanie za mało na ścisła czołówkę. Ma 18 lat i jest 52 w rankingu a to bardzo dobry wynik. Na pewno sufit ma zdecydowanie wyżej niż Hurkacz
@Norev: Pamiętaj o tym, że Andreescu jest rok starsza, poprzedni rok kończyła na 178. miejscu, a w Szlemie nigdy nie przeszła 2R.

Nie mówiąc już o tym, że np. Amerykanki zaczynają z trochę innego pułapu, tj. kompletnie innego otoczenia, możliwości etc. Im jest łatwiej, co ma na tym etapie kariery duże znaczenie.

Plus każdy talent się rozwija w inny sposób, rok w tym wieku to bardzo dużo.

Patrząc po tym jakie
@rooger Zgadzam się, jedynie mam obawy co do niej w przejściu zawodniczek wyższego pułapu jak Williams, Barty, Kvitova czy Halep, no ale czas pokaże
@smartfonik: Jeszcze nie wiadomo. Radwańska jak wskoczyła w top 30 rankingu to już nigdy z niego nie wyszła aż do rezygnacji z zawodu. Przez całe lata była w top 10 a nawet w top 5, potrafiła ogrywać bardzo dobre zawodniczki. Tylko na te najsilniejsze nigdy nie znalazła sposobu.