Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z was robił kuchnię w #ikea ? Próbuję ogarnąć też prywatnych stolarzy jak i firmy, ale przestrzał jest całkiem niezły. Według mnie minusem u prywaciarzy jest to że dają 2-5 lat gwarancji, ilu z takich stolarzy będzie miało wtedy jeszcze działalności to kto wie i jak będą chętni do naprawy usterek :/. Prywaciarze wycenili mi za meble kuchnenne na 16-24 tys (bez agd, w okolicy najwyższej kwoty z blatem ze spieku kwarcowego), gdzie w ikei zrobię za jakieś 16-18 tys. z blatem kwarcowym. Ktoś ogarniał temat lub ma jakieś przemyślenia na ten temat? Jakieś opinie na temat mechanizmów ikeowskich do szafek w stosunku do Bluma? 25 lat gwarancji dają radę? Będę wdzięczny za pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kuchnia #meble #remontujzwykopem #remont #kuchennerewolucje
  • 50
  • Odpowiedz
@mvvm: a ikea nie ma u sibeie też bluma?

znajoma ma z ikei i fronty się rozsechły i jest gewarancja ale nie mają takich frontów już, więc tez nie jest tak kolorowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mvvm: ja mam kuchnie. 3 lata mijaja i nic sie nie dzieje. Tylko pamietaj zeby fronty brac malowane,a nie z okleiny bo oklejone niestety sa mniej trwale no chyba ze drewniane wtedy luz. Zawiasy sa blum-a jak @hpiotrekh wspomnial. Co prawda podobno budzetowa wersja bluma ale dzialaja idealnie juz te kilka lat. Reasumujac - dobry zakup.
  • Odpowiedz
@mvvm: bierz z ikei, polowa z tych rodzimych januszo-stolarzy to partacze pijaki z #!$%@? palcami co robia na #!$%@? sie, krzywo uciete, szpary jak #!$%@?, najtanszy materiał, dlugo by wymieniac..
  • Odpowiedz
@mvvm: właśnie jestem na finiszu składania kuchni z Ikei i powiem tak, nie jest idealnie (czasami krzywo tu i tam), ale za tą cenę to lepiej nie znajdziesz. Kuchnia z Ikei to najlepszy wybór jeśli chodzi o cena/jakość, jeśli srasz hajsem to lepiej sobie zrobić projekt i ogarnąć zajebistego stolarza (z naciskiem na zajebistego, bo partaczy jest bardzo dużo). Jeśli miałbym znowu składać jakąś kuchnię to znowu wybrałbym Ikeę.
  • Odpowiedz
@mvvm: sam składałem. #!$%@? wała z tą gwarancją. Sama szafka jeśli chodzi o konstrukcję to tam to zwyczajnie nie ma co się popsuć. Prawda jest taka, że jak przyjdzie co do czego to będziesz musiał zrobić coś inaczej niż to jest zaznaczone w instrukcji, bo jeśli byś zrobił tak jak jest w intrukcji to choćby:
1. szuflada pod piekarnikiem za każdym razem otwierając się uderzałaby w stelarz piekarnika, więc musiałem obniżyć
  • Odpowiedz
@mvvm: no @whoru w sumie odpisal - to folia, wiec jak uszkodzisz, podejdzie woda to po ptakach. Folii tez nie naprawisz zbytnio poza tym byly glosy,ze "rozwarstwia sie" gdy np. leci na nia para z czajnika przez dluzszy czas. Rowniez polecam obejrzeć sie za czymsz malowanym albo lite drewno.
  • Odpowiedz
@mvvm: jak chcesz zbić cenę to polecam szafki BRW + blat, piekarnik, płyta indukcjna, bateria zlewu Ikea.
Sam zlew z allegro za ~150 czarny i kuchnia wychodzi ładnie i w fajnej cenie.
Do tego prościej zamontować zmywarkę np. siemensa niż do frontów Ikei.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mvvm: nie boje się - mają 25 lat gwarancji, a wybraliśmy je ponieważ są proste, minimalistyczne a za razem nowoczesne (brak widocznych uchwytów, polecam!) Górne fronty ekestadt ponieważ w mieszkaniu mamy dużo dodatków z fornirem dębowym
  • Odpowiedz