Wpis z mikrobloga

Mireczki, potrzebuję porady żeby się zorientować w temacie,

Niestety honda cb500x na dniach leci na sprzedaż, studiując zaocznie z definicji weekendy będą zajęte więc po prostu nie będzie czasu.

Motocykl trzymam w garażu ok 40km od miejsca zamieszkania, więc jedyna opcja aby pojeździć to była wycieczka w weekend.

Garaż/parking strzeżony w okolicy domu niedostępny, jest to za ładny moto żeby stał pod chmurką, swoją drogą też za drogi i obawiałbym się. Garażowany, dmuchany, chuchany po każdej jeździe i szkoda ten stan zmieniać.

Dlatego pomyślałem żeby szukać tańszego moto, którego nie będzie aż tak szkoda żeby stał w pokrowcu pod chmurką, coś do używania, a nie głaskania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Planowałbym jeździć z i do pracy + jest fajny wieczór to 5min i siedzę na koniu. Pytanie do ludzi, którzy tak robią, czy jazda o 7 rano jest choć troszkę przyjemna? osobiście wyjeżdżałem przy min 18 stopniach i słoneczku, żeby mieć gwarantowaną przyczepność.

Ile trzeba dać za motocykl, który będzie miał:
- minimum 30KM żeby sprawnie było (ciężki jestem;D)
- ABS
- wtrysk
- nie był starszy ode mnie (im młodszy tym lepszy) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

myślałem coś około 5k może być więcej? chyba na ABS nie ma co liczyć?

Jeżeli powyższe warunki są nieosiągalne to proszę o polecenie fajnego moto za około 5k, no ale wtrysk musi być ( ͡° ͜ʖ ͡°)

widziałem Kawasaki er5, ale widziałem hamulce bębnowe z tyłu, co mnie zmieszało (?)
może jakieś er6f? Hondy cbf500/600 też wydają się być solidne

#motocykle
  • 9
  • Odpowiedz
@Bachal: kurde, tak sobie przeglądam i teraz ogólnie straszna posucha jest w ogłoszeniach, wszyscy jeżdżą, cbf500 jest na gaźniku, a szczerze mówiąc, przyzwyczaiłem się do moto w którym prawie nic się nie robi poza płynami.

a jakby od drugiej strony, jakaś nowsza mała popierdółka? może kawasaki z300 poniżej 10k?
  • Odpowiedz
@lajt: no fajny fajny, ciężko się zorientować w cenach bo jest aby "5 sztuk na krzyż"

strzelać będę z okolic 14,5k żeby było z czego schodzić, a moto ma trochę dodatków no i około 13k przebiegu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SanFable: er5 jest na gazniku. Ogolnie fajne, zwinne na kazdym biegu, lecz nie na miasto, bebny z tylu w niczym nie przeszkadaja, sa wystarczajace ale przedni gamulec to dno, sprawne ale slabo dozowalne
  • Odpowiedz