Wpis z mikrobloga

Nowe biletomaty są już od ponad roku, a dalej są identycznie idiotyczne jak na początku. Mi znowu zablokowało kartę płatniczą (znowu bo: mam kartę zwykłą, w telefonie, raz byłem odblokować, obie znowu zablokowane xD), po czym to samo stało się mojej dziewczynie (też na dwóch kartach, raz jedna padła, tydzień później druga) xD Z ich własnej winy nie księguje płatności, ale to ty w oczach MPK jesteś złodziejem, który musi się wstawić w BOK w celu uiszczenia zaległej płatności na 1,50zł xD Nie wiem jak wy, ale mój czas jest trochę więcej wart niż pojechanie specjalnie do jednego z kilku punktów BOK Urban Card, stanie w kolejce tylko po to, żeby oddać MPK zagubione 1,50zł. No ale ok, zrobiłem to tak jak MPK chciało, żeby było wszystko ok, ale no cóż, to samo xD

Niech zaczną jeszcze komorników nasyłać za te 1,50zł których nie potrafią księgować xDDDDD

Najgłupsze jest jednak chyba to, że przykładasz tą kartę, dając biletomatowi możliwość ściągnięcia z niej kasy, a on wybrzydza xD No wtf, masz tutaj hajs mój, zeżryj go, a on, nie bo masz kartę zastrzeżoną. WTF? Nie dałoby się po prostu dać info, że ostatnio nie pobrało 1,50 i doliczy mi do tej transakcji?

W ogóle o niekompetencji świadczy już samo to, że na początku istnienia systemu komunikat brzmiał "karta zastrzeżona, prosimy zgłosić się do biura obsługi klienta", który sugerował, że karta płatnicza jest zablokowana, ale nie wiadomo w jakim systemie i trzeba się zgłosić do BOK, ale nie wiadomo czyjego BOK. Co mniej ogarnięci ludzie pewnie dzwonili na infolinię banku spanikowani, że im MPK zablokowało kartę płatniczą xD

Ja mam generalnie już #!$%@?, używam SkyCasha, ale trochę #!$%@?, że na pozór łatwiejsza metoda - przybliżenie telefonu/karty do terminala przestała być dla mnie dostępna. Utrudnili zakup w Sky, bo przy bilecie czasowym należy podać numer pojazdu (co jest w ogóle idiotyczne, przecież po to kupujesz czasowy, żeby mieć możliwość przesiadki xD). Ja czaje jeszcze jakby to było z mojej winy, typu nie miałem pieniędzy na koncie, ale tutaj to jest tylko i wyłącznie wina MPK i Mennicy Polskiej bo skopali system i albo nie autoryzuje im pojedynczych transakcji bank, albo mają problemy z łącznością. Podejrzewam ogólnie, że ci idioci tracą na tym w cholerę kasy, bo ktoś kto miał kupić bilet, nie kupi i jedzie na gapę xd No i żeby nie było, zażalenia o blokady kart już są od roku, no ale nikt nic z tym nie zrobił, bo po co, kasa z podatków jest? No jest, więc #!$%@?

#mpkwroclaw #wroclaw
Reepo - Nowe biletomaty są już od ponad roku, a dalej są identycznie idiotyczne jak n...

źródło: comment_ryFq4tA1X4uZwhyajx6N7RVQrvzPYTro.jpg

Pobierz
  • 27
@PurpleHaze: Tak jak pisze @stormkiss: byłem już 2 razy świadkiem takiej sytuacji i Kanary po prostu wustaiwly mandat. Kolega w pracy twierdził że mu się upieklo więc pewnie szansę na brak mandatu są tylko u niektórych ekip. @Reepo: A ile razy byłem świadkiem że ktoś z innego miasta chciał kupić bilet i zdziwiony że gotówki się nie da. A karty z paypasem niet bo to starsza osoba. Też biedne
Utrudnili zakup w Sky, bo przy bilecie czasowym należy podać numer pojazdu (co jest w ogóle idiotyczne, przecież po to kupujesz czasowy, żeby mieć możliwość przesiadki xD).


@Reepo: Numer pojazdu? Chyba linię? Jak linię, to tak jest chyba już od paru lat, odkąd zacząłem korzystać ze skycash'a. Ja po prostu wpisuję numer linii, do której wsiadam najpierw (a i tak dokonuję transakcji dopiero przy wsiadaniu), a potem się normalnie przesiadam.
@Francisco_dAnconia: A obowiązkiem przewoźnika jest umożliwić zakup biletu
No, ale przeciez masz automaty w busie, biletomaty stacjonarne, masz ze dwie aplikacje mobilne gdzie mozesz kupic bilet online, ba nawet papierowe bilety mozesz kupic w kioskach niektorych. Masz tez miesieczne dzieki czemu nie trzeba sie bawic w bilety co chwile. Wiec nie, przewoznik dal ci mozliwosci.

A w ogóle dlaczego niby system blokuje karty przy nieudanej transakcji
Bo na poaczatku to nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Darth_Gohan @Reepo: chciałbym zobaczyć sprawy sądowe o te opłaty od kanarów, tym bardziej że sam nie wiem jak to by się skończyło - z jednej strony sądy robią orkę na nadgorliwych kanarach, z drugiej - nie znalazłem nic o awarii sprzętu uniemożliwiającym transakcję (było jedno, ale tam kobiecie pobrało pieniądze i nie wydrukowało biletu)
Można już kupować przy pomocy iPhone czy Apple Watch?
Bo kiedyś mirki mówili ze kontroler nie będzie mógł sczytać biletu z urządzenia i mandat.