Wpis z mikrobloga

#podrozujzwykopem #bratyslawa #budapeszt #wieden #czechy #kiciochpyta

Hej Mirki i Mirabelki!

Wybieram się niebawem na wakacje, trasa samochodem przez Słowację do Budapesztu (2 dni tam), potem do Bratysławy (2 dni tamże) i do Wiednia (również 2 dni), powrót przez Czechy (jeszcze nie mam ostatecznej trasy). I tu pytanie do was, którzy na pewno mają sprawdzone miejsca do zwiedzenia (instytucje kultury, zabytki, ładne krajobrazy itp.) i naprawdę dobre miejsca z jedzeniem lokalnym w przystępnych cenach bo wiadomo, wakacje wakacjami, ale cebula w narodzie silna. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli chodzi o trasę powrotną przez Czechy to myślę gdzie zahaczyć, Ostrawa, Brno? Wjechać do kraju chcę przez Cieszyn, więc mniej więcej na trasie do ww.
Z góry dzięki za wszelkie propozycje i pomoc, pozdrawiam w ten niedzielny wieczór! ʕʔ
  • 8
@system_shock na Bratyslawe przeznacz 1 dzien. Na Wiedeń 3. Budapeszt mysle, ze 2 dni sa ok. W Bratyslawie nie ma za wiele atrakcji. Co lubisz zwiedzac? To bede mogl po dowiedziec cos nt. Wiednia.

Co do wyjazdu z Wiednia. Unikaj czwarku i piatku po poludniu(wszyscy nasi rodacy wraca ja na weekend do PL okropne korki - trasa ktora robie w 4 godziny czesto trwa 8)

Jesli nie chcesz zwiedzac cieszyna to olej
@dzieju41: dzięki. :)
@bystrygrzes: Wiedeń opuszczam przed południem w czwartek, więc powinno być okej. Lubię architekturę i sztukę (ale nie nowoczesną), ładne widoki, natura. Trochę lokalnego klimatu (stąd też kuchnia tamtejsza) chciałbym poznać.
Dzięki za info z drogą na Cieszyn. Jakieś sprawdzone miejsca warte zobaczenia w Ostrawie?
@system_shock tak Jak kolega pisal, palac Schönbrunn z wejsciowka i paroma dodatkowymi ogrodami kosztuje 26.50€ ale warto. W Palacu masz audioprzewodnika po polsku.

Belveder jetzt fajny.
W 1 bez.
Masz Stephansdom(katedra) polecam wyjechac winda na gore i zobaczyc katakumby. Ale poza tym w katedrze skoda kasy.
Mozesz przejsc sie przez centrum w kierunku budynku sejmu. Stara sala jest dosc ladna. A wejscie dla studwntow kosztuje 1€

Belveder
Kahlember
Stadtpark
@system_shock: o wlasnie, Stephansdom tez warto. Ogolnie przejdź się starym miastem, co rusz jest coś na co można popatrzeć. Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Historii Sztuki są mega interesujące, ale to jest spokojnie 3h na każde jeśli chcesz uważnie pozwiedzać. Koniecznie wieczorem przejdź się pod Karlskirche, przed kościołem jest jakieś oczko/staw czy jakkolwkek to nazwać, całość pięknie podswietlona, wygląda bajecznie. W środku też super bo przepych jak nie wiem, ale jak
@system_shock: Na Bratysławę 1 dzień spokojnie styknie. Koniecznie musisz wjechać na UFO(polecam bilet day/night - zapłacisz niewiele więcej a zobaczysz panoramę miasta zarówno za dnia i w wieczorem/w nocy). Do tego rejs Dunajem na zamek Devin(przy biletach kupionych przez net trzeba je wydrukować podwójnie na podróż tam i powrót). Jedzienie w Slovak Pubie polecam - całkiem dość tanio i znajdziesz wszystkie specjały kuchni słowackiej. No i free walking tour mocno rekomenduję